UM Piotrków Trybunalski: Nowa kostka betonowa na ul. Długiej - koniec prac już wkrótce
Mieszkańcy ulicy Długiej wkrótce przestąpą po nowym chodniku. Prace modernizacyjne, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszych, wkroczyły w decydującą fazę. Projekt obejmuje wymianę przestarzałych płyt na nowoczesną kostkę betonową, co ma korzystnie wpłynąć na estetykę i funkcjonalność chodnika.
  1. Projekt modernizacji chodników realizowany jest wzdłuż ulicy Długiej, od ul. Wiosennej aż do ścieżki rowerowej.
  2. Prace obejmują zastąpienie starych płyt chodnikowych nową kostką betonową.
  3. W pierwszej kolejności remontowany jest chodnik po jednej stronie, a następnie prace przeniosą się na drugą stronę ulicy.
  4. Zakończenie prac przewidziane jest na przyszły tydzień.

Remonty drogowe to nie tylko kwestia nowej nawierzchni, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. W tym kontekście, modernizacja chodników na ulicy Długiej jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez samorząd. "Roboty obejmują demontaż starych płyt, na miejsce których ułożony zostanie ciąg pieszy z kostki betonowej" – podkreślają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Dzięki tej inwestycji, mieszkańcy będą mogli cieszyć się bezpieczniejszym i bardziej komfortowym poruszaniem się po mieście.

Remont chodników na ul. Długiej to przykład na to, jak lokalne władze dbają o infrastrukturę drogową, nie ograniczając się tylko do głównych arterii miasta. Dzięki takim działaniom, każdy krok mieszkańców staje się pewniejszy i przyjemniejszy. Na zakończenie prac czekają nie tylko mieszkańcy ulicy Długiej, ale wszyscy, dla których jest to codzienna trasa spacerowa czy dojazdowa.


Źródło: UM Piotrków Trybunalski