Prace bitumiczne na Rakowskiej, Wolborskiej i nowym rondzie od 7 lipca – utrudnienia w ruchu

Piotrków Trybunalski przygotowuje się na wielkie zmiany w ruchu drogowym! Już od 7 lipca mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które jednak przyniosą długofalowe korzyści – nowa nawierzchnia i rondo znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo na ważnych ulicach miasta.
- Prace drogowe w Piotrkowie Trybunalskim nabierają tempa na Rakowskiej i Wolborskiej
- Harmonogram zamknięć i kluczowe informacje dla kierowców z Piotrkowa Trybunalskiego
Prace drogowe w Piotrkowie Trybunalskim nabierają tempa na Rakowskiej i Wolborskiej
Już od poniedziałku 7 lipca rusza kolejny etap modernizacji ulic Rakowskiej oraz Wolborskiej wraz z budową nowego ronda. Roboty będą prowadzone w godzinach od 7:00 do nawet 21:00, co jest podyktowane wysokimi temperaturami, które sprzyjają układaniu warstw bitumicznych. W tym czasie wspomniane ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu, dlatego kierowcy powinni zaplanować alternatywne trasy przejazdu.
Prace drogowe trwają od lutego i obejmują kompleksową wymianę infrastruktury. Na ul. Rakowskiej między ul. Wschodnią a nowym rondem zakończono już prace sanitarne oraz montaż części oświetlenia. Równocześnie prowadzone są prace brukarskie na parkingach, chodnikach oraz ścieżce pieszo-rowerowej, które mają podnieść standard poruszania się pieszych i rowerzystów.
Na ul. Wolborskiej, na odcinku od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do skrzyżowania z ul. Rakowską, zakończono instalacje sanitarne na rondzie oraz rozpoczęto prace elektryczne i brukarskie. Po ułożeniu dwóch warstw asfaltu planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu obejmującej także rondo Pecolta i fragment ul. Wolborskiej do sklepu Aldi.
Harmonogram zamknięć i kluczowe informacje dla kierowców z Piotrkowa Trybunalskiego
W najbliższym tygodniu zaplanowano następujące działania:
- 7 lipca (poniedziałek) – układanie podbudowy bitumicznej na ul. Rakowskiej (od nowego ronda do ul. Wschodniej), ulica będzie całkowicie zamknięta;
- 8 lipca (wtorek) – kontynuacja prac z układaniem warstwy wiążącej na tym samym odcinku;
- 9 lipca (środa) – prace podbudowy na ul. Wolborskiej (od sklepu Aldi do ronda Pecolta), również z całkowitym zamknięciem;
- 10 lipca (czwartek) – układanie warstwy wiążącej na ul. Wolborskiej;
- 11 lipca (piątek) – rozpoczęcie robót na nowo budowanym rondzie, które będą kontynuowane przez kolejne dni.
Podczas prac przy rondzie (w piątek, poniedziałek i ewentualnie wtorek) nie będzie możliwy przejazd przez to miejsce – zamknięte zostaną wloty z ul. Rakowskiej oraz obu kierunków ul. Wolborskiej.
Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne terminy mogą ulec przesunięciu, o czym mieszkańcy będą informowani na bieżąco.
Na podstawie: UM Piotrków Trybunalski
Autor: krystian