Co studiować? Polecane kierunki studiów w Łodzi

Łódź jako jedno z największych miast Polski, dodatkowo położone w centrum kraju, co roku przyciąga tysiące studentów. Jakie kierunki warto studiować w Łodzi i po jakich studiach można liczyć na szybkie znalezienie pracy i dobre wynagrodzenie?

Design w biznesie: połączenie sztuki i biznesu

Dla wielu Łódź to polska stolica filmowa; warto jednak wiedzieć, że to miasto mocno sprzyja wszystkim osobom kreatywnym, twórczym, chcącym zawodowo realizować się artystycznie. Dla takich osób ciekawym wyborem może być kierunek Design w biznesie oferowany przez Uniwersytet WSB Merito w Łodzi (dawniej Wyższą Szkołę Bankową). Warto przy tym zwrócić uwagę na szeroki wybór specjalności – od designu produktów i usług, przez fotografię reklamową, game design, home design, aż po projektowanie marki i wizerunku firmy. Należy przy tym zaznaczyć, że studenci kierunku nie tylko mają szansę dowiedzieć się, jak wygląda proces twórczy w poszczególnych branżach, ale również – jak zdobywać klientów i zarabiać na zdobytych umiejętnościach.

Logistyka: zapotrzebowanie na specjalistów z sektora TSL stale rośnie

Kolejnym kierunkiem, którym warto się zainteresować – zwłaszcza jeśli ktoś planuje studiować w Łodzi – jest logistyka. Zarówno w samym mieście jak i w jego najbliższych okolicach funkcjonują liczne centra logistyczne. Ze względu na położenie Łodzi w centrum kraju coraz więcej firm decyduje się na taki ruch. Tym samym rośnie też zapotrzebowanie na logistyków i specjalistów z sektora TSL (Transport-Spedycja-Logistyka). Warto też dodać, że doświadczeni logistycy i spedytorzy mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie, a absolwenci studiów logistycznych nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem pracy.

W Uniwersytecie WSB Merito studenci logistyki mogą wybrać jedną z wielu dostępnych specjalności. takich jak ekologistyka, logistyka i spedycja międzynarodowa, logistyka w e-commerce, logistyka zaopatrzenia i dystrybucji czy transpot, spedycja, magazynowanie.

Zarządzanie: studia, które otwierają wiele możliwości

Jednym z najbardziej uniwersalnych kierunków studiów, które jednocześnie przygotowują do podjęcia pracy w różnych branżach, jest zarządzanie. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę zarówno z podstaw samego zarządzania, jak i prawa, ekonomii, finansów czy marketingu. Duże znaczenie w przypadku tego kierunku studiów będzie mieć również wybrana specjalność. W WSB Merito w Łodzi studenci mają do wyboru m.in. takie specjalności jak e-business i media społecznościowe, marketing, sprzedaż i PR, zarządzanie nieruchomościami, ekonomia i zarządzanie przedsiębiorstwem czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Dzięki temu absolwenci poszczególnych specjalności bez problemu znajdą zatrudnienie np. w branży e-commerce, marketingu czy w działach kadr.

Więcej o kierunkach w Uniwersytecie WSB Merito, dostępnych specjalnościach i programach studiów można przeczytać na stronie https://www.merito.pl/lodz/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci.

Warto jednocześnie pamiętać, że przy wyborze studiów należy wziąć pod uwagę nie tylko perspektywy zawodowe dla absolwentów konkretnego kierunku, ale również – własne zainteresowania, predyspozycje i wszystkie czynniki, które są istotne dla danej osoby. To pozwoli na uniknięcie wielu potencjalnych rozczarowań.