DSC_4380
Nie tak ważny jak matura, ale równie stresujący i wymagający nie lada wiedzy. Dzisiaj (23.05) rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. W pierwszym dniu uczniowie zmierzą się z językiem polskim.
 
Do egzaminu ósmoklasisty podchodzi w tym roku 828 uczniów z piotrkowskich szkół podstawowych. Młodzież swoją wiedzę będzie sprawdzać przez trzy dni.
Dzisiaj (23.05) o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego, który potrwa 120 min. Jutro uczniowie zmierzą się z "królową nauk", czyli z matematyką. Natomiast w trzeci dzień sprawdzą swoją wiedzę z języka obcego.
Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Oznacza to, że każdy uczeń musi do niego przystąpić. Nie można go jednak nie zdać, ale jego wyniki istotne będą przy późniejszej rekrutacji do szkoły średniej.

A jak egzamin ósmoklasisty wygląda w Szkole Podstawowej nr 12, która aktualnie przechodzi kompleksową przebudowę?
- Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami uczniowie SP nr 12 na czas pisania egzaminu tj. od wtorku do czwartku powrócą do swojej placówki. Prace przez ten okres zostały wstrzymane, dlatego też uczniowie będą mieć komfortowe warunku do napisania egzaminu - informuje Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Każdy ze sprawdzianów ma formę pisemną, a w arkuszach egzaminacyjnych znajdują się zadania otwarte i zamknięte.

W 2023 r. uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

*****
Galeria zdjęć:
Zdjęcia od nr 1 do nr 8 - Szkoła podstawowa nr 10,
zdjęcia od nr 9 do nr 10 - Szkoła Podstawowa nr 12.