DSC_6377
Od najbliższej środy (15.03) od wczesnych godzin porannych zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej.
W pierwszych dniach lutego prezydent Krzysztof Chojniak poinformował o pozyskaniu przez miasto dofinansowania z rządowego programu "Polski Ład" na realizację dużego projektu – remontu nawierzchni 12 odcinków ulic. Na piotrkowskich drogach od dwóch tygodni widać prace m.in. na al. Kopernika – od al. 3 Maja do ronda Sulejowskiego, ul. Wroniej - od Roosevelta do pętli autobusowej, ul. Dmowskiego - od ul. Górniczej do Kostromskiej oraz Reymonta.

Kolejnym odcinkiem ulicy z tego projektu, który jeszcze w tym roku zyska nową jakość, jest Wojska Polskiego - od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej. Prace obejmą wymianę krawężników, zerwanie starej nawierzchni, wzmocnienie konstrukcji drogi poprzez uzupełnienie podbudowy oraz wylanie nowych warstw asfaltu .

Roboty rozpoczną się od najbliższej środy (15.03) od godzin porannych. W związku z powyższym ww. fragment drogi na czas remontu zostanie wyłączony z ruchu samochodowego. Jak zapowiadają pracownicy ZDiUM prace powinny potrwać około miesiąca. Apelujemy do kierowców, aby omijali ten fragment ulicy i wybierali drogi alternatywne oraz zwracali uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie jeździli "na pamięć".

Zamknięcie tego odcinka powoduje również zmianę trasy przejazdu autobusów linii 0 i 9. Na czas prowadzonych prac będą one kursować w sposób następujący:

Linia 0 w obu kierunkach pojedzie ulicami Wyzwolenia, Wolborską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową i Jerozolimską.
Z kolei linia 9 w kierunku ulicy Wyzwolenia kursować będzie przez ulice: Wojska Polskiego, Jerozolimską, Zamkową, Skłodowskiej-Curie do Wolborskiej. Natomiast w kierunku centrum miasta ulicami Wyzwolenia, Sulejowską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową, Jerozolimską, Wojska Polskiego i dalej bez zmian.

W zamian za nieobsługiwany przystanek pl. Litewski (przy ul. Wojska Polskiego) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek przy ul. Skłodowskiej-Curie (przed skrzyżowaniem z ul. Zamkową).