DSC_0046 (1)
Sprawnie przebiega kompleksowy remont Szkoły Podstawowej nr 12. Budowlańcy aktualnie pracują zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Termomodernizacja placówki ma bardzo szeroki zakres. - Zakończyliśmy prace inwentaryzacyjne i położyliśmy nową instalacje elektryczną. Obecnie wymieniana jest stolarka okienna w budynku. Trwają także pierwsze prace w klasach i piwnicach. Na zewnątrz szkoły przygotowujemy teren i rozkładamy rusztowania, aby rozpocząć ocieplanie ścian zewnętrznych, wymianę okien, remont elewacji i wymianę rynien i rur spustowych - informują przedstawiciele firmy DEFERO, wykonującej zadanie.
 
Zakres prac obejmuje zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną placówki. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwodnej dachu oraz ścian piwnic poniżej poziomu terenu, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, demontaż i odtworzenie schodów zewnętrznych wraz z murami oporowymi, remont elewacji, wymianę rynien i rur spustowych. Wykonane zostaną także remonty wszystkich pomieszczeń w budynku (wymiana instalacji elektrycznych, skrobanie ścian i sufitów, wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie pomieszczeń, remont sanitariatów, wymiana przyborów sanitarnych w pomieszczeniach WC) oraz wymiana węzła cieplnego. O szczegółowym zakresie inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

Koniec prac zaplanowano na czerwiec, tak aby uczniowie kolejny rok szkolny rozpoczęli już w nowoczesnej placówce. Warto również podkreślić, że budynek w maju ma być już na tyle gotowy, aby móc w nim przeprowadzić egzamin końcowy dla ósmoklasistów.