CHROŃ
Piotrkowska Policja apeluje do mieszkańców: chrońmy swoje dane osobowe! Złodzieje szukają różnych metod na oszustwo. Jedną z nich jest pozyskiwanie numerów PESEL, który może posłużyć do wyłudzenia kredytu czy też zakupu na raty.
 
W naszym kraju, ale również w Piotrkowie codziennie spotykamy się z sytuacjami, w której oszuści wciąż działają na szkodę drugiej osoby. Tylko około połowa Polaków dba o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. A złodziei tożsamości nie brakuje. Ci wykorzystując chociażby skradzione numery PESEL mogą wyrządzić wiele szkód.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zwracają się z apelem do mieszkańców o zachowywanie szczególnej ostrożności przed kontaktami z nieznajomymi. Oszuści stosują różne pułapki i codziennie wymyślają coraz bardziej wiarygodne scenariusze. Dlatego ważne jest, aby mieszkańcy pamiętali o zasadzie ograniczonego zaufania. Przestępcy nie mają żadnych zahamowań moralnych, aby wzbogacić się czyimś kosztem.
- Jeśli imię i nazwisko jest połączone z numerem PESEL, adresem, a jeszcze dodatkowo numerem dowodu osobistego, to taki oszust ma już cały komplet. Mając te informacje może wyłudzić kredyt, dokonać zakupy na raty czy też przekazać nasze dane dalej. Ważne jest, abyśmy pilnowali swojej tożsamości – ostrzega asp. szt. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej szczegółów w materiale TV Piotrków, który jest do obejrzenia poniżej.