Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Większość osób zmagających się z problemami w leczeniu uzębienia, kojarzy leczenie kanałowe jako jeden z najmniej przyjemnych sposobów leczenia zębów.

Obecnie leczenie kanałowe (leczenie kanałowe łódź) fachowo nazywane leczeniem endodontycznym wcale nie jest już leczeniem tak bolesnym jak w przeszłości.

Kiedy leczenie kanałowe zęba to konieczność?

Leczenie endodontyczne jest koniecznością w momencie, kiedy nieleczona próchnica doprowadzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Jak wspominaliśmy, w przeszłości leczenie kanałowe należało do bardzo nieprzyjemnych sposobów leczenia. Często przerażeni perspektywą bólu pacjenci chcieli usuwać, żeby. Na szczęście takie obrazy należą już do przeszłości.

Głównym wskazaniem do leczenia kanałowego są daleko posunięte zmiany spowodowane próchnicą. Takie zmiany powodują bakterie stopniowo uszkadzające kolejne warstwy zęba, W daleko zaawansowanym stadium próchnicy zmiany sięgają do miazgi zębowej.

Koniec z mitami o leczeniu kanałowym

Jakie są objawy ostrego stanu zapalnego zęba?

Przede wszystkim takim objawem jest uczucie bólu. Ból może towarzyszyć choremu przez kilka minut a czasem nawet przez kilka godzin. Pojawia się w trakcie picia i jedzenia czegoś gorącego lub co zaskakujące dla chorego - w momencie, kiedy zmienia on swoją pozycję - na przykład pochyla się. Nieleczony ostry stan zapalny zęba może zmienić się w stan dużo groźniejsza dla naszego zdrowia – martwicę zęba lub zgorzel.

Leczenie kanałowe - ile kosztuje?

Tak naprawdę koszty, czyli endodoncja na terenie na przykład miasta Łodzi, zależy od indywidualnego cennika ustalanego w konkretnym gabinecie stomatologicznym.

Ważną wytyczną, która podnosi cenę leczenia kanałowego jest ilość kanałów zębowych, które mają zostać poddane leczeniu. Co za tym idzie wszystko skupia się na tym, który ząb trzeba wyleczyć.

I tak zęby jednokorzeniowe – leczenie kanałowe jedynki, dwójki, trójki, czwórki oraz piątki jest leczeniem tańszym niż leczenie endodontyczne pozostałych zębów.

Niestety najwięcej na leczenie endodontyczne wydadzą mieszkańcy dużych miast. Wiąże się to z faksem, że gabinety stomatologiczne w dużych skupiskach miejskich posiadaj lepszy sprzęt i możliwości diagnostyczne.

Jakie mogą być konkretne stawki za leczenie kanałowe?

Ceny za leczenie kanałowe zęba jednokanałowego zaczynają się od kwot rzędu od 300 do 450 złotych. Leczenie zęba dwukanałowego to już wydatek rzędu od 400 do 600 złotych. A na leczenie zęba trzykanałowego możemy już wydać prawdziwy majątek, bo aż od 500 do800 złotych. Jeśli z jakichś powodów będzie konieczne powtórne leczenie kanałowe, dodatkowo do ceny podanej powyżej trzeba doliczyć od 100 do 200 złotych.

Opis leczenia kanałowego - etapy leczenia i diagnostyka

Zanim poddamy się właściwemu leczeniu endodontycznym musimy poddać się dodatkowym badaniom. W ramach diagnostyki przed rozpoczęciem leczenia kanałowego wykonuje się RTG chorego zęba, pomaga to lekarzowi prowadzącemu uzyskaniu informacji o pewnej ilości kanałów zębowych.

Czy leczenie kanałowe zęba boli?

I tu dochodzimy do kwestii, która interesuje pacjentów najbardziej. Zdarzają się pacjenci, którzy w trakcie leczenia kanałowego odczuwają ból. Jednak w większości przypadków znieczulenie miejscowe jest na tyle skuteczne, że ból nie towarzyszy pacjentowi w trakcie zabiegu. Ponadto coraz częściej pacjenci mają możliwość skorzystania z najnowszych osiągnięć stomatologii. Takim osiągnięciem medycyny jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dzięki precyzji lasera leczenie jest krótsze i praktycznie bezbolesne, ale bardzo kosztowne.