Kupowanie w Internecie nie należy dziś do rzadkości. Każdy z nas kupuje i zamawia towary z różnych sklepów: zarówno te mniejsze i te większe. Zakupy internetowe są wygodne i komfortowe. Nie trzeba wychodzić z domu, nie trzeba się spieszyć. Jak jednak kupować drogie rzeczy przez Internet? Czy to w ogóle bezpieczne rozwiązanie? Czy kupowanie znanych i drogich perfum warto kupować w drogeriach internetowych?

Dlaczego warto. Kilka faktów

Na początek powiedzmy o kilku faktach, dlaczego warto kupować towary przez Internet, zwłaszcza znane i drogie perfumy, np. Ermenegildo zegna, w drogeriach i sklepach. Po pierwsze, można dokonać wyboru na spokojnie. Można to robić siedząc spokojnie i wygodnie w swoim fotelu. Nie trzeba chodzić po sklepie z koszykiem, męczyć się, myśleć o dojazdach do domu. Nie trzeba nosić siatek z zakupami. To wszystko sprawia, że zakupy internetowe są po prostu wygodne. Po drugie, towar zostaje dostarczony wprost do domu i to w dość krótkim czasie. Oczywiście zależy to od konkretnego sklepu internetowego, jednak zazwyczaj dzieje się to stosunkowo szybko, jak np. w sklepie Indizio. Kolejny powód dla którego warto kupować w sieci, to po prostu cena. Często w Internecie można znaleźć rzeczy znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Oczywiście, trzeba uważać na podróbki, ale często można trafić na produkty w doskonałych cenach.

Drogie perfumy – też możesz je kupić!

W klasycznych drogeriach, zazwyczaj nie można swobodnie powąchać wszystkich zapachów, zwłaszcza tych najdroższych. Często także nie ma ich w sklepie, bo, sprowadzane są tylko te produkty, które są najczęściej sprzedawane. Z tego powodu, wiele osób musi udać się do perfumerii, w których zazwyczaj ceny są dość wysokie lub dokonać zakupu w Internecie. Oczywiście, nie jest to problemem, ponieważ drogerii internetowych jest naprawdę dużo! Najważniejsze, to nie dać się oszukać. Dlatego nie warto korzystać z nadzwyczajnych przecen zwłaszcza na aukcjach internetowych, ale korzystać ze sprawdzonych internetowych drogerii.

Na co zwracać uwagę?

Po pierwsze, tylko sprawdzona drogeria. Jeżeli nie wiesz, czy drogeria internetowa jest dobra, dokonaj w niej zakupu podstawowych produktów, które i tak co jakiś czas kupujesz: szampony, mydła, żele pod prysznic. W ten sposób sprawdzisz, czy płatność odpowiednio działa, czy dostawa jest w terminie oraz czy kontakt z drogerią jest dobry. Jeżeli nic nie wzbudza podejrzeń, można zamówić droższe perfumy, takie jak Ermenegildo zegna: Uomo czy Intenso, lub inne.

Po drugie, należy sprawdzić, czy można dokonać zwrotu produktu i w jakich sytuacjach. Czy możesz się po prostu rozmyślić, czy konieczny jest konkretny powód, aby odesłać produkt. To bardzo ważne.

Po trzecie, ważne jest to, czy znasz zamawiany produkt. Jeżeli kupujesz kolejny flakonik perfum, będziesz mógł szybko sprawdzić po otwarciu, czy jest to oryginał, czy nie. Jeżeli po raz pierwszy kupujesz produkt, poczytaj o nim w sieci, upewnij się, jak dokładnie wygląda opakowanie perfum Ermenegildo Zegna, jakie ma wgłębienie, zdobienia. Podróbki nigdy nie są tak dokładne jak oryginalne perfumy.

Po czwarte, paczkę zawsze otwieraj przy kurierze. To prawda, że kurierom się spieszy, że często chcą jak najszybciej odejść, jednak kupując drogie perfumy warto sprawdzić przesyłkę. Uszkodzony towar można wtedy odesłać, nie odbierać go. W innym przypadku, już po odejściu kuriera i podpisaniu protokołu odbioru, oddanie uszkodzonego flakonika, może być już utrudnione.

Przestrzegając powyższych rad, każdy może spokojnie dokonywać zakupów w sieci, nawet markowych perfum. Jest to bezpieczne, o ile sami jesteśmy odpowiednio czujni.

Jak kupować przez Internet drogie perfumy?

 • Bezpieczny Przejazd Kolejowy

  Piotrkowscy policjanci we współdziałaniu z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne w miejscu niestrzeżonego przejazdu kolejowego na ulicy Moryca. Akcja ma na celu ograniczenie liczby zdarzeń na przejazdach oraz edukację uczestników ruchu drogowego na rzecz bezpiecznych zachowań.

 • Podczas tegorocznej edycji letnich koncertów na dziedzińcu MOK prezentują się piotrkowscy artyści, których w naszym mieście nie brakuje. Cykl rozpoczął się od koncertu zespołu wokalnego [...]

 • Odpowiedzą za rozbój

  Piotrkowscy i sulejowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. 17 i 29-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu młodszy sprawca został objęty policyjnym dozorem, a wobec 29-latka został zastosowany 2-miesięczny areszt tymczasowy.

 • Podsumowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ,, SMOG" w Piotrkowie Trybunalskim.

  Piotrkowscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były na eliminowanie zagrożeń związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego, również tych związanych z ochroną środowiska.


 • Wypadek drogowy bądź kolizja to zdarzenia, których nie sposób przewidzieć. Co jednak należy zrobić jeśli jesteśmy ich uczestnikami?

  Jeśli uczestniczyliśmy w wypadku drogowym, powinniśmy jak najszybciej powiadomić naszego ubezpieczyciela, jednak nie może to nastąpić później niż w terminie wskazanym w ogólnych warunkach ubezpieczeń. Zazwyczaj jest to 5-7 dni.

  Natomiast jeśli do wypadku doszło za granicą, powinniśmy powiadomić zakład ubezpieczeń jak najszybciej po powrocie do kraju. Jednocześnie należy pamiętać, że niektóre zakłady ubezpieczeń wymagają, aby powiadomić miejscową policję, jeśli do wypadku doszło poza granicami kraju.

  Odszkodowanie od zakładu ubezpieczeń - procedura
  W pierwszej kolejności należy zgłosić szkodę na piśmie. Wniosek o wypłatę odszkodowania należy złożyć do tego ubezpieczyciela, u którego polisę OC wykupił sprawca wypadku. Mówiąc inaczej - szkodę likwiduje się z OC sprawcy. Jeśli jednak nie wiemy, w którym zakładzie ubezpieczony jest sprawca, można łatwo sprawdzić to na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, wówczas należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu sprawcy.

  Bardzo ważne jest, aby zbierać wszystkie dowody, pozwalające na wykazanie jakie straty ponieśliśmy w związku z wypadkiem. Zgłaszając szkodę należy szczegółowo przedstawić okoliczności wypadku, a nadto określić i uzasadnić wysokość dochodzonego odszkodowania. Jeśli na miejscu zdarzenia była policja, należy dołączyć notatkę policyjną. Wszystkie przedstawione dowody są niezwykle istotne, ponieważ na ich podstawie zakład ubezpieczeń przeprowadzi postępowanie sprawdzające zasadność wniosku o odszkodowanie oraz ustali wysokość wypłacanego świadczenia. Aby mógł to ustalić, należy ułatwić działanie jego przedstawicielom oraz umożliwić uzyskanie oświadczeń i innych niezbędnych informacji od osoby korzystającej z pojazdu podczas powstania szkody.

  Odszkodowanie powinno zostać wypłacone w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody. Jeśli sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, okres ten może zostać wydłużony do 90 dni.

  Co najważniejsze - decyzja zakładu ubezpieczeń o wysokości wypłaconego odszkodowania, albo o odmowie jego wypłacenia nie jest ostateczna. Jeśli proponowana przez ubezpieczyciela kwota nie spełnia naszych oczekiwań i nie rekompensuje poniesionej szkody - zawsze mamy prawo odwołać się od tej decyzji do zakładu ubezpieczeń. W przypadku niezadowolenia z ostatecznej decyzji zakładu - do sądu.

  Wówczas sąd, w postępowaniu cywilnym, może przyznać kwotę wyższą niż proponowana przez ubezpieczyciela. Ponadto w postępowaniu cywilnym można wystąpić również z roszczeniem o zadośćuczynienie za doznaną w wypadku krzywdę. Natomiast w postępowaniu karnym, wytoczonym przeciwko sprawcy wypadku, możemy wystąpić w charakterze strony bądź świadka. W postępowaniu tym także możemy domagać się, aby sąd orzekł o obowiązku naprawienia szkody przez sprawcę lub o zadośćuczynieniu.

  Jakiego rodzaju świadczenia można uzyskać oprócz naprawy uszkodzonego samochodu?
  W przypadku szkody na osobie można domagać się:
  • zadośćuczynienia,
  • zwrotu wszelkich poniesionych kosztów związanych z rekonwalescencją,
  • odszkodowania za utracony dochód,
  • renty na zwiększone potrzeby,
  • renty wyrównawczej/z tytułu niezdolności do pracy.

  Natomiast gdy w wypadku poniosła śmierć bliska osoba, możemy wystąpić o:
  ◦ odszkodowanie za znaczne pogorszenie się sytuacji materialnej,
  ◦ zadośćuczynienie,
  ◦ rentę alimentacyjną,
  ◦ zwrot kosztów pogrzebu.

   

  Postępowanie odszkodowawcze przed zakładem ubezpieczeń bądź przed sądem jest bardzo sformalizowane, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W Piotrkowie kompleksową pomoc w tym zakresie świadczy adwokat Damian Kuchta prowadzący kancelarię prawniczą przy ul. Narutowicza 19.

 • Wakacje to świetny czas na rozpoczęcie przygody z nowym hobby. Jeśli ktoś miałby ochotę zagrać w gry planszowe to zapraszamy do Klubu Gier Planszowych, który w każdy wakacyjny wtorek działa w [...]

 • Nie masz pomysłu na wakacje? Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury dzieci w wieku 7- 15 lat na wakacyjne warsztaty pn.”100 pomysłów na wakacje - poważnie i niepoważnie ze sztuką.” [...]

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.