Wiolonczelowe opowieści w Zamku Królewskim - rusza 55. edycja Dni Muzyki Kameralnej

Wiolonczelowe opowieści w Zamku Królewskim - rusza 55. edycja Dni Muzyki Kameralnej

FOT. Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

W cieniu murów Zamku Królewskiego w Piotrkowie Trybunalskim znowu zabrzmią dźwięki, które przez ponad pół wieku przyciągały melomanów z całej Polski. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na trzy czerwcowe spotkania z muzyką klasyczną - bez biletu, bez formalności, za to z prawdziwą artystyczną głębią.

  • Duet, który opowiada historie bez słów
  • Czerwcowa trasa przez epoki i kontynenty
  • Pół wieku tradycji w jednym miejscu

Duet, który opowiada historie bez słów

Pierwszy koncert rozpocznie się już w środę, 3 czerwca o godzinie 17:00 w siedzibie muzeum przy Placu Zamkowym 4. Na scenie pojawi się Wiśniewska i Kluska Duo - Krystyna Wiśniewska na wiolonczeli i Michał Kluska przy fortepianie. Ich program nosi tytuł „Trzy historie – między dźwiękami" i zapowiada się jako intymny muzyczny dialog, w którym dwa instrumenty splatają się w jedną opowieść.

Wstęp jest bezpłatny - wystarczy przyjść i znaleźć miejsce w zabytkowych wnętrzach zamku.

Czerwcowa trasa przez epoki i kontynenty

Organizatorzy przygotowali jeszcze dwa koncerty, które zróżnicują stylistycznie cały cykl:

12 czerwca zespół Alba del Mondo zabierze słuchaczy w „Podróż po barokowej Europie" - od Włoch po Niemcy, w duchu dawnych mistrzów.

27 czerwca natomiast Anastazja Wilczkowska i Dymitr Kościuszko zaproponują „Muzyczną podróż z Trąbką" - program, w którym trąbka w duecie z fortepianem pokaże swoje kameralne oblicze.

Oba koncerty rozpoczną się tradycyjnie o godzinie 17:00 w murach piotrkowskiego muzeum.

Pół wieku tradycji w jednym miejscu

Dni Muzyki Kameralnej to jedna z najstarszych nieprzerwanie organizowanych imprez muzycznych w regionie. Pierwsze koncerty odbyły się w 1968 roku - wtedy Muzeum wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskiej Młodzieży Muzycznej dawało szansę debiutom młodych artystów z całego kraju. Formuła ewoluowała przez dekady i dziś obok początkujących muzyków na piotrkowskiej scenie występują artyści z ugruntowaną pozycją.

Zamkowe wnętrza, bezpłatny wstęp i kameralna atmosfera - to połączenie, które przetrwało zmieniające się czasy. W czerwcu znów można z niego skorzystać.

na podstawie: UM Piotrków Trybunalski.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.