Piotrcovia wraca na podium po latach i bierze brąz w Kobierzycach

FOT. UM Piotrków Trybunalski
W Kobierzycach rozstrzygnął się sezon, który w Piotrkowie Trybunalskim długo będzie wspominany. Krasoń MKS Piotrcovia wygrała z KPR Gminy Kobierzyce 30–28 i sięgnęła po brąz mistrzostw Polski. To powrót na podium po siedemnastu latach przerwy i mocny sygnał, że piotrkowska piłka ręczna znów ma swoje miejsce w krajowej czołówce.
- W Kobierzycach domknęło się to, co drużyna budowała przez cały sezon
- Horatiu Pasca poukładał zespół tak, by znów walczył o najwyższe cele
- Medal Piotrcovii dopełnił sezon, w którym zawodniczki zaistniały także w reprezentacji
W Kobierzycach domknęło się to, co drużyna budowała przez cały sezon
Brązowy medal nie wziął się z jednego dobrego wieczoru, choć właśnie wyjazdowe zwycięstwo w Kobierzycach przypieczętowało cały wysiłek. Piotrcovia potrafiła w tym sezonie ograć dwie najmocniejsze marki ligi – KGHM MKS Zagłębie Lubin i PGE MKS El–Volt Lublin. W realiach ORLEN Superligi Kobiet to wynik, który nie trafia się przypadkiem, bo wymaga nie tylko formy, ale też odporności w meczach pod dużą presją.
Dla klubu to dziesiąty medal mistrzostw Polski w historii i pierwszy od sezonu 2008/2009. Taki powrót na podium zamyka długi okres oczekiwania i pokazuje, że zespół z Piotrkowa Trybunalskiego znów potrafi odnaleźć się tam, gdzie ważą się najważniejsze rozstrzygnięcia.
Horatiu Pasca poukładał zespół tak, by znów walczył o najwyższe cele
Duża część tego sukcesu prowadzi do nazwiska Horatiu Pasca, który objął drużynę przed sezonem 2024/2025. Rumun przychodził z doświadczeniem zdobytym w CS Gloria 2018 Bistrița i w sztabie reprezentacji Rumunii, a już pierwszy rok pracy w Piotrcovii przyniósł wyraźny postęp. Zespół zakończył wtedy rozgrywki na szóstym miejscu, mając tyle samo punktów co piąta drużyna z Gniezna.
Przed kolejnym sezonem klub nie zatrzymał się w miejscu. Do sztabu dołączył trener przygotowania motorycznego Ștefan Ciuntu, były utytułowany rugbysta, a w kadrze pojawiły się nowe twarze – Marcelina Polańska, Natalia Pankowska i Edyta Byzdra. Jednocześnie utrzymano trzon drużyny, oparty na Karolinie Sarneckiej, Romanie Roszak i Lucynie Sobeckiej, która wcześniej została wyróżniona Gladiatorem dla najlepszej środkowej rozgrywającej sezonu.
Medal Piotrcovii dopełnił sezon, w którym zawodniczki zaistniały także w reprezentacji
Mocna postawa piotrkowianek nie została zauważona wyłącznie w lidze. Kilka zawodniczek dostało powołania do reprezentacji Polski prowadzonej przez Arne Senstada, a biało-czerwony debiut zaliczyły między innymi Oliwia Domagalska i Marcelina Polańska. W szerokiej kadrze znalazły się też Natalia Pankowska, Patrycja Noga oraz Joanna Gadzina.
Historia klubu dobrze pokazuje, jak ważny jest ten powrót do medalowej strefy. Piotrcovia ma na koncie mistrzostwo Polski z 1993 roku, cztery srebra zdobyte w latach 1994, 1998, 2003 i 2007 oraz brązowe medale wywalczone w 1989, 1992, 1995, 2009 i teraz. Dla Piotrkowa Trybunalskiego to nie tylko sportowy sukces, ale też przypomnienie, że miejscowa drużyna znów należy do zespołów, z którymi w Polsce trzeba się liczyć.
na podstawie: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Piotrków Trybunalski). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Apteki w Piotrkowie Trybunalskim - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

Wrócił po kolejną część łupu. 38-latek zatrzymany na posesji

Dwa pytony królewskie na kąpielisku. 33-latka miała je na szyi

Nastolatki nie muszą mierzyć się same. Rusza grupa wsparcia w Piotrkowie

Krzyki przy torach postawiły służby na nogi. Dyżurny uratował 23-latkę

Piotrkowski weekend pełen pomysłów. Film, koncert i spacer

Sri Lanka, Malediwy i opowieść z drogi - wakacyjny Klub Podróżnika

Upał zagraża zwierzętom. W Piotrkowie potrzebna jest szybka reakcja

Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej ma już projekt. Pamięć zamiast zemsty

Uciekał przed sarną, Renault wpadło do zbiornika w Piotrkowie

Po kradzieży Volkswagena chciał sprzedać auto na części. 42-latek zatrzymany

Wieczór wspomnień na Szczekanicy. Na koniec kino plenerowe

Rzeźnicy, kowale i krawcy. Spacer odkryje rzemieślniczą historię Piotrkowa

Najwyższy alert przed upałem. W Piotrkowie będzie do 38°C
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, godziny, dokumenty
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, obiekty, godziny
- Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, wydziały, godziny
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi Oddział w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt i godziny przyjęć
- Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, adres i jednostki podległe
- Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, adres, zasięg terytorialny
