Profilaktyka dla seniorów z ŁOW NFZ: wakacyjny przegląd leków i dobór diety
Zapraszamy wszystkich seniorów na wyjątkowe wydarzenie poświęcone zdrowiu i profilaktyce. Już 10 lipca 2024 r. w Łodzi odbędzie się spotkanie, podczas którego specjaliści doradzą, jak dbać o zdrowie i unikać problemów związanych z przyjmowaniem wielu leków oraz jak prawidłowo się odżywiać.

Spotkanie z farmaceutami i dietetykiem

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje wydarzenie pod hasłem „Środa z Profilaktyką dla Seniorów z ŁOW NFZ – wakacyjny przegląd leków i dobór diety”. Spotkanie odbędzie się 10 lipca 2024 r. w godzinach 10:00-14:00 w Sali Obsługi Klientów przy ul. Targowej 35.

Podczas wydarzenia seniorzy będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji farmaceutów z Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej. Specjaliści pomogą rozwiać wątpliwości dotyczące polipragmazji, czyli przyjmowania wielu leków jednocześnie. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, jak bezpiecznie łączyć różne medykamenty i unikać negatywnych interakcji.

Konsultacje dietetyczne z Katarzyną Miszczuk

W godzinach 10:00-12:30 swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się Katarzyna Miszczuk, dietetyk z Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi. Pani Miszczuk doradzi, jak powinno wyglądać zbilansowane, codzienne menu, dostosowane do potrzeb seniorów. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak w prosty sposób poprawić jakość swojego życia poprzez odpowiednią dietę.

Wsparcie doradcy pacjenta

Podczas wydarzenia obecny będzie również doradca pacjenta, który pomoże w wielu kwestiach związanych z systemem opieki zdrowotnej. Doradca będzie mógł wydać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, podpowiedzieć, z jakich programów profilaktycznych mogą skorzystać pacjenci, udzielić informacji na temat zasad bezpłatnego leczenia, wyjaśnić sytuację ubezpieczeniową, wskazać placówki medyczne z najbliższymi terminami leczenia oraz udzielić informacji w sprawie leczenia uzdrowiskowego.

Kiosk profilaktyczny i dodatkowe atrakcje

Podczas spotkania będzie również możliwość skorzystania z pomiarów w kiosku profilaktycznym. Wyniki pomiarów będzie można omówić z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z portalem Diety NFZ oraz uzyskać informacje o dostępnych programach profilaktycznych NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym ważnym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki zdrowotnej.


Źródło: Starostwo Powiatowe Piotrków Trybunalski