Fly Fest 2024: Festiwal lotniczy już w ten weekend na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej
W nadchodzący weekend, 6-7 lipca, na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbędzie się niezwykłe wydarzenie dla miłośników lotnictwa - Fly Fest 2024. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć spektakularne pokazy lotnicze, a wstęp na festiwal jest całkowicie bezpłatny.

Spektakularne pokazy lotnicze w Piotrkowie Trybunalskim

Fly Fest 2024 to wydarzenie, które przyciąga uwagę zarówno mieszkańców, jak i gości z innych regionów. W ciągu dwóch dni, od soboty do niedzieli, od godziny 13:00, niebo nad lotniskiem Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej wypełni się niesamowitymi akrobacjami i pokazami lotniczymi. Wśród uczestników znajdą się takie grupy jak Polish Air Force, Retro Sky Team, Orlen Grupa Akrobacyjna, a także indywidualni piloci prezentujący samoloty takie jak Yakovlev Yak-55, North American Harvard IIB, Bolkov 105, Dwójka z AW, Bush Cat oraz PZL m18B Dromader. To wyjątkowa okazja, by na własne oczy zobaczyć mistrzowskie umiejętności pilotów.

Kolorowe balony nad miastem

Jednym z najbardziej kolorowych elementów Fly Fest 2024 będzie fiesta balonowa. Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość skorzystania z przelotów widokowych nad Piotrkowem Trybunalskim. To niepowtarzalna okazja, by z wysokości podziwiać panoramę miasta i okolic. Loty balonem z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń i będą doskonałą atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Atrakcje dla najmłodszych i wystawa sprzętu lotniczego

Fly Fest 2024 to nie tylko pokazy lotnicze i loty balonem. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych uczestników, przygotowując dla nich specjalne gry i zabawy w ramach akcji "Smyki na Start". Dzieci będą mogły wziąć udział w różnych konkursach i aktywnościach, które pozwolą im na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć się jak prawdziwi piloci. Dla pasjonatów lotnictwa przewidziana jest również wystawa sprzętu lotniczego, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się różnym modelom samolotów i dowiedzieć się więcej o ich historii i specyfikacjach.

Strefa gastronomiczna i wesołe miasteczko

Na terenie lotniska nie zabraknie także strefy gastronomicznej, gdzie będzie można spróbować różnorodnych kulinarnych przysmaków serwowanych z food trucków. To doskonała okazja, by spróbować dań z różnych zakątków świata i delektować się nimi w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Dodatkowo, dla tych, którzy chcą poczuć jeszcze więcej emocji, na lotnisku będzie dostępne lotnicze wesołe miasteczko z różnorodnymi atrakcjami.

Fly Fest 2024 zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata. Nie przegapcie okazji, by spędzić ten wyjątkowy weekend w Piotrkowie Trybunalskim, ciesząc się niezwykłymi pokazami lotniczymi i mnóstwem atrakcji dla całej rodziny.


Wg inf z: UM Piotrków Trybunalski