Piotrków Trybunalski ma nowy salon optyczny - warto rzucić okiem

Każde większe miasto posiada wiele salonów optycznych oraz gabinetów okulistycznych. Wciąż jednak, mimo dynamicznego rozwoju, poziom świadczonych usług czy zakres oferty pozostawiają wiele do życzenia. Zwykle po prostu nie da się załatwić swoich badań ani kupić odpowiednich produktów na miejscu. Wymaga to podróżowania po mieście albo wyjazdu do większego miasta w celu zrobienia badań u renomowanego specjalisty lub kupienia produktu, zgodnego z receptą i własnym gustem. Od pewnego czasu Piotrków Trybunalski nie jest już takim miastem - na jego mapie pojawił się nowy punkt, gdzie można zrealizować wszystkie te działania (a nawet więcej) za jednym razem.

Dbałość o wzrok zwykle ma dwa oblicza. Pierwsze, bardziej praktyczne i racjonalne, zakłada kompleksowe badania co jakiś czas, odpowiednio dobraną terapię i okulary bądź soczewki oraz systematyczne weryfikowanie wyników. Drugie podejście ma wymiar bardziej emocjonalny - pacjenci zmagają się często z zawstydzeniem, ponieważ boją się reakcji otoczenia i tego, jak noszenie okularów wpłynie na ich wizerunek. Pracownie Optyczne to nowy format na polskim rynku, który zapewnia holistyczne podejście do tych spraw. Stawiając na najwyższy komfort leczenia, buduje także świadomość i promuje profilaktykę (szczególnie wśród dzieci i osób starszych), ale dba także o aspekt emocjonalny, zapewniając dostęp do produktów światowych, modnych marek.

Piotrków Trybunalski może patrzeć z optymizmem na jakość badań optometrycznych

W sieci Pracownie Optyczne mówi się raczej o pacjentach, niż klientach. To podkreśla zakres świadczonych usług oraz nastawienie do leczenia, traktowanego jako ciągły proces. Rozpoczyna go badanie wstępne (bezpłatne i niezobowiązujące), następnie jest kontynuowany w formie ćwiczeń, terapii i noszenia dobranych odpowiednio soczewek lub okularów, a wyniki są systematycznie mierzone i na ich podstawie specjalista decyduje o ew. zmianach w np. mocy szkieł. Pracownie Optyczne szczególną troską otaczają najmłodszych pacjentów (którym oferuje także udział w specjalnych zajęciach) i seniorów, dlatego badania wykonują profesjonaliści, potrafiący odpowiednio “podejść” do drugiego człowieka, oswoić jego lęki i wytłumaczyć mu cele oraz przebieg terapii. Sieć oferuje także podobną ofertę do piotrkowskich firm, jako element wsparcia działań z zakresu BHP.

Piotrków Trybunalski może patrzeć z optymizmem na jakość badań optometrycznych

Piotrków Trybunalski nie spuszcza oka z trendów

Pracownie Optyczne za najwyższy cel stawiają sobie dostępność własnej oferty. Stąd w ofercie marki setki produktów o bardzo atrakcyjnym stosunku jakości do ceny. Dla klientów bardziej wymagających, Pracownie Optyczne oferują szeroki wybór marek, związanych z największymi domami mody, wyznaczającymi światowe trendy w stylizacjach. Piotrkowianie mogą do woli przebierać w propozycjach Dolce&Gabbana, Gucci, Ray-Ban czy Prada. Dla osób szczególnie dbających o własny wizerunek i markę osobistą, Pracownie Optyczne udostępniają możliwość umówienia spotkania z profesjonalnym stylistą, który dobierze oprawki w odpowiednim kształcie, pasujące do stylu danego człowieka, globalnych trendów, ulubionej kolorystyki i kształtu twarzy. Takie konsultacje niosą z sobą także pozytywny aspekt psychologiczny: pacjenci nie wstydzą się nosić okularów, nie traktują tego faktu jak przyznania się do słabości - dobrze dobrane oprawki są tak samo ciekawym dodatkiem modowym jak torebka, zegarek czy drobna biżuteria.

Piotrków Trybunalski oko w oko z promocjami

Wspomniana wcześniej dostępność, ma w Pracowniach Optycznych odzwierciedlenie także w dużej liczbie promocji cenowych i innych ułatwień przy zakupie. Marka promuje i nagradza zniżkami zakup kilku sztuk produktów na raz, co jest dobrą wiadomością dla rodzin i większych grup (np. pracowników firm). Niekiedy można spotkać się z nietypową, jak na branżę optyczną, ofertą rozłożenia należności na kilkadziesiąt rat z zerowym oprocentowaniem. Ciekawą innowacją jest oferta ubezpieczenia okularów, pozwalająca na zakup nowej pary (w przypadku zagubienia lub zniszczenia poprzedniej) za zaledwie 10% ceny katalogowej.

Pracownie Optyczne wnoszą na rynek optyki i optometrii zupełnie nowy standard. Warto go przetestować, zwłaszcza że pierwsze badanie można zrealizować bezkosztowo. Punkt zlokalizowany przy Alejach Generała Stanisława Sikorskiego 13 to ścisłe centrum miasta, niedaleko marketów i popularnego centrum handlowego, można więc komfortowo zadbać o wzrok podczas rodzinnych zakupów.