DSC_3037
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza zostali pełnoprawnymi uczniami. We wtorek (5.12) w placówce odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia.
 
Uroczystość rozpoczęła dyrektor SP 11, Teresa Marczak, która powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie dyrektor zaznaczała, że ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej.
 
Ceremonię zapoczątkowała część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, muzyczne oraz recytatorskie. Doniosłym momentem było ślubowanie pierwszaków, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, odświętnie ubrani i przejęci uczniowie przyrzekli, że będą kochać Ojczyznę, wypełniać obowiązki szkolne i dbać o dobre imię swojej szkoły. Następnie każdy został pasowany na ucznia symbolicznym ołówkiem.

Życzenia na rozpoczęcie nowego etapu w życiu złożył uczniom również prezydent Krzysztof Chojniak.
- Świetnie zostaliście przygotowani do tej uroczystości i potwierdziliście, że zasłużyliście na miano ucznia tej wyjątkowej placówki. Życzę wam wspaniałej, cudownej podróży w świecie nauki i żeby nie brakło w niej przystanków na dobrą zabawę, świetne relacje i przyjaźnie, które będą trwały przez całe życie. Rodzicom gratuluję wspaniałych pociech.
 
Po ślubowaniu w szkole pojawił się św. Mikołaj i wręczył dzieciom pamiątkowe prezenty.