DSC_5159
Ogólnopolska akcja "Cała Polska czyta dzieciom” zawitała w miniony wtorek (30.05) do Przedszkola Samorządowego nr 24 im. Misia Uszatka. Maluchy wysłuchały opowieści "Jesteś Wyjątkowy", którą czytał prezydent Krzysztof Chojniak.
Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Akcja polega na nakłanianiu i rozpowszechnianiu czytania dzieciom bajek, przez rodziców, kiedy te są małe. Ma to na celu zwiększenie wyobraźni dziecka oraz zachęca do książek.
W ramach akcji w miniony wtorek (30.05) prezydent Krzysztof Chojniak czytał dzieciom z Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim bajkę ,,Jesteś Wyjątkowy”- Maxa Lucado. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w barwną opowieść o drewnianych ludzikach nazwanych Łemikami, które robią te same rzeczy.

Jak podkreśla dyrektor PS 24, Henryka Zawiślak, książka czytana przez prezydenta miała dla placówki ogromne znaczenie,
- W tej zachwycającej za serce dziecięcej opowieści znanego autora Maxa Lucado, stolarz - rzeźbiarz pomaga Pączkowi zrozumieć, jak bardzo jest on Wyjątkowy – nieważne co inne Łemiki o nim myślą. To pełne życia przesłanie dla każdego dziecka: niezależnie od tego, jak wpłynął na nie świat, Bóg ceni wysoko każde dziecko, po prostu – takie, jakim jest. Nasze przedszkole jest placówką z oddziałami integracyjnymi. Kochamy wszystkie dzieci, takimi, jakimi są. Dzieci ze specjalnymi potrzebami potrzebują szczególnie naszego wsparcia. Stąd wybór takiej, a nie innej bajeczki.

W tym dniu wystąpiła również grupa teatralna ,,U Misia Uszatka” – z grupy V, gdzie 8 dzieci: Lena, Nina, Nadia, Patrycja, Pola, Marcel, Jasiu, Piotruś - wystawiły ,,Króciutką Bajeczkę o naszych książeczkach”, za którą otrzymały III miejsce w XIX Edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych z cyklu Bajkowa Parada pt. "Historia pewnej biblioteki...". Przesłanie główne tej scenki teatralnej, to tak jak śpiewa Ewa Bem:
"Lecz chroń i szanuj książki i kartek nie rwij też...”, bo z nich możesz się dowiedzieć, tak wiele. Książka nie tylko uczy, ale daje wiele radości i przyjemności, przenosząc nas w inny, bajkowy świat.