UM Piotrków Trybunalski: Wyjątkowe spotkanie u Misia Uszatka

Ogólnopolska akcja Cała Polska czyta dzieciom” zawitała w miniony wtorek (30.05) do Przedszkola Samorządowego nr 24 im. Misia Uszatka. Maluchy wysłuchały opowieści Jesteś Wyjątkowy, którą czytał prezydent Krzysztof Chojniak.
Kampania Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Akcja polega na nakłanianiu i rozpowszechnianiu czytania dzieciom bajek, przez rodziców, kiedy te są małe. Ma to na celu zwiększenie wyobraźni dziecka oraz zachęca do książek.
W ramach akcji w miniony wtorek (30.05) prezydent Krzysztof Chojniak czytał dzieciom z Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim bajkę ,,Jesteś Wyjątkowy”- Maxa Lucado. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w barwną opowieść o drewnianych ludzikach nazwanych Łemikami, które robią te same rzeczy.
Jak podkreśla dyrektor PS 24, Henryka Zawiślak, książka czytana przez prezydenta miała dla placówki ogromne znaczenie,
- W tej zachwycającej za serce dziecięcej opowieści znanego autora Maxa Lucado, stolarz - rzeźbiarz pomaga Pączkowi zrozumieć, jak bardzo jest on Wyjątkowy nieważne co inne Łemiki o nim myślą. To pełne życia przesłanie dla każdego dziecka: niezależnie od tego, jak wpłynął na nie świat, Bóg ceni wysoko każde dziecko, po prostu takie, jakim jest. Nasze przedszkole jest placówką z oddziałami integracyjnymi. Kochamy wszystkie dzieci, takimi, jakimi są. Dzieci ze specjalnymi potrzebami potrzebują szczególnie naszego wsparcia. Stąd wybór takiej, a nie innej bajeczki.
W tym dniu wystąpiła również grupa teatralna ,,U Misia Uszatka” z grupy V, gdzie 8 dzieci: Lena, Nina, Nadia, Patrycja, Pola, Marcel, Jasiu, Piotruś - wystawiły ,,Króciutką Bajeczkę o naszych książeczkach”, za którą otrzymały III miejsce w XIX Edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych z cyklu Bajkowa Parada pt. Historia pewnej biblioteki…. Przesłanie główne tej scenki teatralnej, to tak jak śpiewa Ewa Bem:
Lecz chroń i szanuj książki i kartek nie rwij też…”, bo z nich możesz się dowiedzieć, tak wiele. Książka nie tylko uczy, ale daje wiele radości i przyjemności, przenosząc nas w inny, bajkowy świat.
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/wyjatkowe-spotkanie-u-misia-uszatka-r621
Ostatnie Artykuły

Komórkowy flashmob w Piotrkowie - nauka, która zaskakuje od środka

SOWA zamyka się wcześniej. Piątkowe popołudnie trzeba zaplanować na nowo

Wątroba ma wpływ na nastrój i pamięć - w bibliotece padną konkretne odpowiedzi

Piotrków włącza naukę do rozmowy - rusza cykl spotkań w Strefie SOWA

Przedszkole nr 24 świętowało jubileusz. Historia zaczęła się dużo wcześniej

Muzeum w Piotrkowie szykuje wieczór z muzyką dawną i kameralną

Ankieterzy wyjdą na ulice. Rusza badanie strefy płatnego parkowania

Bon ciepłowniczy w Piotrkowie. Są limity i nie każdy dostanie dopłatę

Dzieci w piotrkowskiej komendzie zobaczyły sprzęt, którego zwykle nie ma w zasięgu ręki

Młodzi z Piotrkowa mogą zabłysnąć - ruszyły dwa miejskie konkursy

Pięć dekad razem. W Piotrkowie wręczono medale za Złote Gody

Pakiety medyczne a opieka nad seniorami – jak zwiększyć bezpieczeństwo bliskich

Zdrowie pod kontrolą bez przerw – dlaczego ciągłość opieki ma znaczenie?

Piotrków stawia na cyfrowe akta. System EZD działa już w 47 jednostkach
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim - msze, kancelaria, sakramenty
- Rektorat Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej - kontakt, godziny, sakramenty
- Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski - kontakt, awarie, przyłączenie do sieci i e-BOK
- Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, zakres działania, dokumenty
- Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Dom Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim - przyjęcie, opłaty, kontakt
