Wizualizacja 01
Piotrków Trybunalski wzbogaci się o kolejną halę sportową. Tym razem wybudujemy taki kompleks przy Szkole Podstawowej nr 10. Obiekt będzie posiadał również strzelnicę wirtualną.
Piotrków Trybunalski pozyskał 2,42 mln zł z programu „Olimpia” na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 10.

- Nowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji będzie zlokalizowane w najbliższym sąsiedztwie szkoły i połączone ze szkołą bezpiecznym ciągiem pieszym – czytamy we wniosku aplikacyjnym.
- W ramach zadania powstanie także zaplecze hali sportowej (w tym szatnie, węzeł sanitarny, magazynek) oraz mobilna strzelnica laserowa (wirtualna) na min. 4 stanowiska strzeleckie. Instalacja tego elementu będzie możliwa do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Nowa hala sportowa stanie w miejscu zewnętrznego, asfaltowego boiska szkolnego.

Program „Olimpia”, z którego miasto zdobyło dofinansowanie, został ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.