lks-przed-szansa-na-zapewnienie-awansu-do-ekstraklasy

Łodzianie nie wykorzystali szansy w poprzednim tygodniu, ale w najbliższej serii gier mogą zapewnić sobie awans do Ekstraklasy. Co musi się wydarzyć, aby ŁKS zameldował się oficjalnie w najwyższej klasie rozgrywkowej?

ŁKS Łódź

Łodzianie od początku tego sezonu byli jednym z głównych kandydatów do awansu. Poprzednie lata w łódzkim klubie od momentu spadku z Ekstraklasy nie były najlepsze, jednak sytuacja odmieniła się z początkiem obecnej kampanii. Obecnie ŁKS jest na prostej drodze do awansu, a zakłady bukmacherskie spodziewają się, że potwierdzą awans w ciągu dwóch najbliższych meczów.

ŁKS po 31 meczach na koncie ma 59 punktów. Łodzianie wygrali do tej pory 17 rywalizacji, zaliczyli 8 remisów, a także 6 porażek. Drugi w tabeli Ruch Chorzów ma 56 oczek, a Wisła Kraków 54. Do Ekstraklasy awans wywalczą dwa najlepsze zespoły, a miejsca 3-6 będą walczyć o awans w barażach. O tym jednak, jak trudna jest rywalizacja w play-offach o Ekstraklasę przekonał się ŁKS, kiedy przegrał decydujący mecz z Górnikiem Łęczna.

W ostatniej serii gier ŁKS potrzebował straty punktów przez Wisłę Kraków i swojego zwycięstwa, aby zapewnić sobie awans. Ostatecznie nie tylko Biała Gwiazda wywalczyła komplet punktów, ale dodatkowo łodzianie nie wywalczyli nawet punktu z Sandecją. Było to spore zaskoczenie dla zakładów bukmacherskich. Sytuacja tego zespołu nadal jest jednak w miarę bezpieczna, ponieważ wystarczą im 2 wygrane w 3 ostatnich starciach, aby zapewnić sobie awans bez oglądania się na inne drużyny. Łodzianie mogą nawet zapewnić sobie awans w najbliższej kolejce, a aby tak się stało muszą wygrać swój mecz, a Wisła Kraków musi stracić punkty.

lks-statystyki-superbet-zaklady-bukmacherskie

ŁKS – statystyki:

  • Łodzianie wygrali 5 ostatnich meczów domowych.
  • ŁKS potrzebuje wygranej i straty punktów Wisły, aby awansować.
  • W ostatniej kolejce ŁKS przegrał z Sandecją.
  • ŁKS stracił co najmniej jedną bramkę w 3 ostatnich meczach.
  • Łodzianie wygrali 5 z 6 meczów domowych w rundzie wiosennej.

Resovia Rzeszów

Ekipa z Rzeszowa nie ma jeszcze matematycznie zapewnionego utrzymania, ponieważ w tym momencie ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową, a do wywalczenia pozostało 9 oczek. Ogólnie jednak mało prawdopodobny jest scenariusz, w którym Resovia w aktualnej formie nie wywalczy nawet 2 punktów w 3 pozostałych starciach, a jeszcze mniejsze są szanse na to, że Skra Częstochowa wygra komplet meczów do końca sezonu. Ogólnie więc można powiedzieć, że Resovia może już spać spokojnie, a matematycznie może potwierdzić to już w najbliższym meczu.

Rzeszowianie bardzo dobrze spisują się w ostatnich meczach ligowych. Resovia w 6 rozegranych meczach zaliczyła 3 wygrane, 2 remisu i 1 porażkę w derbach ze Stalą. W tym czasie udało im się wygrać między innymi na wyjeździe z aktualnym wiceliderem, co pokazuje, że ŁKS wcale nie będzie miał przed sobą tak łatwego zadania, jak może wskazywać ligowa tabela.

resovia-rzeszow-statystyki-superbet-zaklady-bukmacherskie

Resovia Rzeszów – statystyki:

  • Resovia Rzeszów kilka tygodni temu pokonała Ruch Chorzów.
  • Resovia ma na koncie 2 kolejne zwycięstwa.
  • 3 ostatnie mecze Resovii zakończyły się bramką z obu stron.
  • Resovia przegrała 3 ostatnie mecze bezpośrednie z ŁKS-em.
  • Rzeszowianie nie zdobyli gola w 2 ostatnich starciach z tym rywalem.

Mecze bezpośrednie

Pierwsza rywalizacja bezpośrednia pomiędzy tymi zespołami odbyła się w 2020 roku, kiedy to ŁKS pokonał Resovię przed własną publicznością 2:1. Rzeszowianie zrewanżowali się jednak w dwóch kolejnych rywalizacjach na boiskach 1. Ligi, wygrywając na swoim boisku, a także w delegacji podczas następnej kampanii. Łodzianie na zwycięską ścieżkę wrócili w marcu 2022 roku, triumfując w delegacji, a wyższość potwierdzili również podczas tego sezonu, zwyciężając 3:0 w Rzeszowie.

Ogólnie ŁKS ma serię dwóch kolejnych meczów z Resovią, w których nie stracił gola. Pierwsza rywalizacja miała charakter towarzyski, a druga była walką o punkty w lidze. Poza tym ekipa z Rzeszowa zdobywała przynajmniej jedną bramkę z ŁKS-em w 4 z 5 meczów o punkty. Wyjątkiem jest właśnie pierwsze spotkanie w tym sezonie.

Jak obstawiają zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie online opracowały już ofertę na spotkanie ŁKS-u Łódź z Resovią Rzeszów. Uzasadnionym faworytem jest tutaj aktualny lider tabeli, który dodatkowo zagra przed własną publicznością i pokonał tego rywala w pierwszym meczu 3:0 na wyjeździe. Rzeszowianie znajdują się jednak obecnie w zdecydowanie lepszej formie niż podczas tamtej rywalizacji, więc wcale nie musi być to aż tak jednostronne starcie, jak wskazują kursy.

Obstawiając ten mecz w ofercie Superbet można skorzystać z Super Przewagi. Jest to promocja, która pozwala trafić zakład przed zakończeniem spotkania, jeśli obstawiona drużyna wyjdzie na dwubramkowe prowadzenie.

ŁKS od początku rundy wiosennej doskonale punktuje na swoim boisku. Łodzianie w 6 meczach zaliczyli 5 wygranych i 1 remis. Jedyną drużyną, która wywalczyła punkty w Łodzi od wznowienia rozgrywek jest GKS Tychy.

Ciekawą opcją do typowania może być tutaj zakład na gola obu stron. Dlaczego w ten sposób, skoro ŁKS nie stracił gola w dwóch ostatnich meczach z Resovią? Warto wziąć pod uwagę aktualną formę obu zespołów. Po ekipie lidera widać, że presja awansu zaczyna odgrywać ważną rolę, a dodatkowo ŁKS nie zachował czystego konta w 3 poprzednich starciach na swoim obiekcie. W zasadzie w rundzie wiosennej lider zagrał na zero z tyłu u siebie tylko podczas meczu ze Stalą Rzeszów. Resovia jest niepokonana w 4 kolejnych delegacjach, notując w tym czasie aż 3 wygrane i 1 remis. Rzeszowianie w 3 poprzednich meczach ligowych zaliczyli wynik btts, a dodatkowo w obu starciach bezpośrednich w Łodzi zdobyli gola. Stawiamy tutaj, że ŁKS i Resovia trafią do siatki, dlatego zakład na bramkę z obu stron w ofercie zakładów bukmacherskich wydaje się opcjonalny.

Sprawdź najnowsze informacje pogodowe z Piotrkowa Trybunalskiego!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95