Czy odkurzacz workowy to przeżytek?

Na półkach sklepowych łatwo zauważyć coraz bardziej nowoczesne, wymyślne odkurzacze. Mamy modele bezworkowe, pionowe a nawet automatyczne roboty odkurzające, sterowane za pomocą aplikacji w telefonie. Czy to oznacza, że stary, poczciwy i używany przez wielu odkurzacz workowy wkrótce przejdzie do lamusa? Na szczęście nie. Model ten posiada szereg cech, których nie jest w stanie zapewnić żaden inny.

Higieniczne gromadzenie zanieczyszczeń i ich utylizacja

Odkurzacze posiadające worek mają swoje plusy i minusy. Z jednej strony wymiana worków generuje koszty, ale jest coś, co może być postrzegane jako inwestycja, a jest to zerowy kontakt z brudem. Worek po zapełnieniu możesz szczelnie zamknąć, a dopiero wtedy wyjąć z urządzenia i wyrzucić do kosza na śmieci. Nie powstaje chmura pyłu ani nie jesteś narażony na kontakt z alergenami. Z tego względu są one szczególnie polecane dla osób cierpiących na astmę lub alergię na kurz.

Podwójna filtracja powietrza

Każdy odkurzacz posiada dedykowany filtr wylotowy, który dba o zatrzymywanie najmniejszych drobinek. Na przodzie pierwszą zaporę filtracyjną stanowi worek. Ważną informacją jest fakt, że nowoczesne worki tekstylne posiadają maksymalnie skuteczną strukturę, która jest w stanie wychwycić do 99,99% zanieczyszczeń, w tym cząsteczki tak małe jak wirusy i bakterie. Ich skuteczność jest porównywalna do wysokoefektywnych filtrów EPA lub HEPA.

Wysoka skuteczność działania

Odkurzacz workowy wyposażony jest w silnik, który tworzy podciśnienie, aby wciągać zanieczyszczenia i pyłki roztoczy z powierzchni. Dzięki podłączeniu do prądu osiąga on znaczną skuteczność, która pomaga usuwaniu brud i kurz z podłóg i innych powierzchni. Jego moc ssąca możesz wygodnie regulować w zależności od podłogi, czy jest ona twarda czy miękka. Dzięki temu zgarniesz szybko wszystkie zanieczyszczenia, ale też unikniesz zbyt mocnego zassania się szczotki do podłogi, aby nie porysować delikatnego parkietu.

Czy powyższe zalety utwierdziły Cię w przekonaniu ze warto posiadać odkurzacz workowy? Mamy nadzieję, ze tak! Teraz tylko wybierz model dostosowany do swoich preferencji na ranking-odkurzacz.pl/odkurzacz-workowy/. Znajdziesz tam ranking odkurzaczy workowych, oparty na najważniejszych aspektach jakimi są głośność, ilość dodatkowych szczotek i zasięg pracy.