aA
1 października przypada 8. edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W naszym mieście ten wyjątkowy dzień będziemy świętować w Mediatece 800-lecia. Już w sobotę, w godz. 17.00-22.00 pracownicy książnicy przygotowali dla wszystkich wiele ciekawych atrakcji. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "To się musi powieść".
Sobotni dzień to wielkie święto biblioteki, ale również jej czytelników. Jest to również bardzo ważny dzień dla piotrkowskiej książnicy. Z tej okazji pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowali wiele wydarzeń. Noc Bibliotek rozpocznie się spotkaniem autorskim o godz. 17.00 z Adrianem Bednarkiem. Od lat zafascynowany tematyką kryminalną, w szczególności postaciami seryjnych morderców. Wielki fan sportu żużlowego, nałogowy biegacz. Pisanie uważa za swoją największą pasję.
Następnie w harmonogramie wydarzenia zaplanowana jest masa różnorodnych atrakcji m.in. biblioteczne obchody, konkursy czytelnicze i plastyczne oraz animacje dla dzieci.

Noc Bibliotek już w najbliższą sobotę (01.10) w Mediatece 800-lecia (ul. M. Curie-Skłodowskiej 3) Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do 22.00. Szczegóły na plakatach poniżej

****
Galeria zdjęć:
-Zdjęcie nr 1- plakat zapraszający na 8. edycję ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.
-Zdjęcie nr 2- plakat zapraszający na spotkanie z Adrianem Bednarkiem.