DSC_7636
W niedzielę (24.04) w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej arie operowe, operetkowe i musicalowe wykonała wybitna piotrkowska sopranistka Aleksandra Olczyk. Koncert zorganizowano z okazji 100-lecia powrotu Bernardynów do Piotrkowa.
 
Publiczność owacyjnie przyjęła sopranistkę, która przed piotrkowską publicznością brawurowo wykonała arie operowe, operetkowe oraz musicalowe. Przy fortepianie śpiewaczce akompaniowała Anastazja Wilczkowska. Koncert zorganizowano z okazji 100-lecia powrotu Bernardynów do Piotrkowa.

W uznaniu szczególnych zasług oraz godne promowanie naszego miasta na forum kultury i sztuki Rada Miasta przyznała Aleksandrze Olczyk Brązowy Medal Honorowy Piotrkowa Trybunalskiego. Odznaczenie wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński oraz Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.

Aleksandra Olczyk jest jedną z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek swojego pokolenia. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie, gdzie występowała w chórze szkolnym prowadzonym przez Renatę Tomę.  
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu Magdaleny Krzyńskiej. Aktualnie doskonali swoje umiejętności u prof. Heleny Łazarskiej w Wiedniu. Jest laureatką szeregu nagród na konkursach wokalnych na całym świecie, a jej śpiew podziwiali w Watykanie m.in. Jan Paweł II i Benedykt XVI.
Jej dotychczasowe i nadchodzące angaże obejmują występy w roli Królowej Nocy w Die Zauberflöte w Metropolitan Opera, Staatsoper Berlin, Royal Opera House, Semperoper Dresden, Teatro Real w Madrycie, Lincoln Center New York, Deutsche Oper am Rhein, Glyndebourne Festival.