dsc3259-1646908633-1646999250
Piotrkowski magistrat do dzisiaj (07.04) wydał już 1049 numerów PESEL, dla osób, które po 24 lutego przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z Ukrainy. Numer ewidencyjny umożliwia uchodźcom dostęp do publicznego systemu ochrony zdrowia, edukacji oraz pomocy socjalnej.

 
Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego przebywa obecnie 1376 zaewidencjonowanych uchodźców, którzy przybyli na terytorium naszego miasta w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na Ukrainie. Zdecydowanej większości z nich, bo 1049 osobom, nadano już numery PESEL umożliwiające dostęp do publicznego systemu ochrony zdrowia, edukacji oraz do uzyskania pomocy socjalnej.

- Warto zaznaczyć, że liczba Ukraińców, którzy otrzymali numer PESEL nie jest jednoznaczna z liczbą osób, które zatrzymują się w Piotrkowie Trybunalskim. – Część z nich w kolejnym dniu jedzie dalej, część jest też spoza Piotrkowa, ale zdecydowana większość to osoby, które pozostają w naszym mieście – mówią Urzędnicy z Referatu Ewidencji Ludności.
 
Warto pamiętać, że numer PESEL może być nadany w każdym urzędzie miasta czy gminy. W związku z dużym obciążeniem stanowisk ds. ewidencji ludności w Biurze Obsługi Mieszkańców (ul. Szkolna 28 wejście B) prosimy o telefoniczne umawianie się na konkretny dzień i godzinę pod numerami telefonów: 44 732 30 46, 44 732 30 45.
Apelujemy również, aby, zgłaszać się do najbliżej sąsiadujących urzędów co wpłynie na rozładowanie kolejek i usprawni szybkość rozpatrywania wniosków. Sprawy mozna załatwiąć w dowolnym urzędzie, bez względu na miejsce przebywania, dlatego zachęcamy do korzystania z urzędów mniejszych miejscowości gdzie nie ma kolejek bądź są dużo mniejsze niż w Piotrkowie.