DSC_1215
Piotrków Trybunalski jest jednym z najlepszych samorządów w kraju pod względem budowy mieszkań komunalnych. Tak ocenili eksperci branżowego czasopisma "Wspólnota".
Samorządowe Forum Kapitału i Finansów to jedna z największych i najważniejszych konferencji dla władz samorządowych w Polsce, podczas której dyskutuje się o aktualnych problemach, z jakimi mierzą się samorządy oraz skutecznym realizowaniu polityk i strategii mających charakter lokalny.
W dniach 6-7 października w Katowicach odbywa się dziewiętnasta edycja tego przedsięwzięcia. W trakcie dwóch dni obrad organizowane są debaty, warsztaty, wykłady, meeting room'y oraz strefy eksperckie.

Jednym z punktów konferencji było ogłoszenie wyników w 3 rankingach przygotowanych przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Eksperci przygotowując zestawienia brali pod uwagę różne dane ekonomiczne w poszczególnych kategoriach.
Piotrków Trybunalski znalazł się wśród najlepszych miast w Polsce pod względem budownictwa komunalnego i społecznego 2000-2020.
- W tej kategorii brana była pod uwagę liczba zbudowanych mieszkań komunalnych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców - podali organizatorzy rankingu.

Nagrodę odebrał obecny na Forum prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
Przez ostatnie lata konsekwentnie podnosimy standard życia w naszym mieście. W ostatni wtorek oddaliśmy 56 nowych mieszkań na osiedlu 800-lecia, a w planach mamy już kolejne prorozwojowe inwestycje mieszkaniowe - napisał na profilu Facebook prezydent Chojniak.

W galerii prezentujemy niektóre przykłady mieszkań wybudowanych przez miasto w ocenianym okresie.