Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Baseny ogrodowe na stelażu - kiedy w nie inwestować?

Stelażowe baseny ogrodowe są znacznie tańsze niż baseny murowane. W takim przypadku oprócz kosztów projektowych i materiałowych musimy ponieść również koszty samej budowy. Natomiast duże baseny stelażowe, które montowane są na stojaku, to wersja o wiele bardziej przyjazna dla portfela, na którą wielu z nas może sobie pozwolić. Czy istnieją jednak sytuacje, w których nie warto decydować się na takie rozwiązanie? Sprawdźmy!

Czym są baseny stelażowe?

Baseny stelażowe to - na tle innych wersji tego produktu - najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Opcja ta jest wybierana ze względu na komfort, a także atrakcyjną wycenę. Oczywiście baseny ogrodowe stelażowe są droższe od rozporowych produktów. Wszystko dlatego, że koszty produkcji są wyższe, co zawdzięczamy o wiele większej liczby elementów konstrukcyjnych. Baseny stelażowe cechują się też bardzo dużą trwałością. Postawienie stelaża na stabilnym podłożu pozwala nam całkowicie zabezpieczyć element. Zwykle nie zajmuje to zbyt wiele czasu.

Kiedy zainwestować w duże baseny stelażowe?

Przede wszystkim baseny stelażowe prostokątne lub okrągłe są jedną z najlepszych opcji do średniego, lub dużego ogrodu. Jednocześnie warto pomyśleć o takim właśnie rozwiązaniu, jeżeli posiadasz własną działkę lub prowadzisz wynajem domków letniskowych. Baseny stelażowe coraz częściej pojawiają się w pensjonatach czy gospodarstwach agroturystycznych. To bardzo ciekawe urozmaicenie dla gości i dodatkowa ochrona przed większymi upałami latem.

Jedną z najważniejszych zalet takich basenów jest to, że można je łatwo zamontować oraz bez jakiegokolwiek problemu ustawić w każdym ogrodzie. Oznacza to, że nie potrzebujesz żadnej ekipy ani projektu zagospodarowania ogrodu. 

Wystarczy trochę czasu i umiejętności technicznych. Ewentualnie przyda się pomoc kogoś z rodziny, aby sam montaż wykonać jeszcze szybciej. Jeżeli więc ważny jest dla Ciebie taki właśnie aspekt, koniecznie zdecyduj się na baseny stelażowe. W razie potrzeby możesz poprosić o pomoc specjalistów lub zwyczajnie przeczytać wpis o basenach stelażowych na JakBudowac.pl

Pozostałe zalety

Duże baseny stelażowe różnią się od innych modeli tym, że możemy je dowolnie ustawić na dostępnej przestrzeni. Decydując się na taki zakup, można wybrać różne wielkości samego basenu i cieszyć się idealnym dopasowaniem i własnym źródłem orzeźwienia w ciepłe dni. 

Ale to nie wszystko! Warto również wspomnieć o cenie. Koszt zakupu basenu stelażowego jest znacznie niższy niż całkowity koszt budowy tradycyjnego basenu ogrodowego. Właśnie dlatego niemal każdy, kto posiada ogródek, może sobie pozwolić na taką inwestycję. Koszt zakupu basenu dla rodzin z małymi dziećmi może zmieścić się już w 200 zł. Jeśli zaś rozważamy zakup basenu dla większego grona osób do pływania lub zabawy, musimy liczyć się z kosztem około 4000 zł.

Baseny stelażowe nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Mogą korzystać z niego zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, a sama zabawa jest naprawdę przyjemna. Dodatkowo w takim miejscu można znaleźć ukojenie w upalne dni oraz zorganizować basenowe przyjęcia.

Zdecydowanym atutem będzie również atrakcyjna cena i prostota montażu. Kiedy inwestować w baseny stelażowe? Jeżeli tylko posiadasz wolną przestrzeń, ustalony budżet i taką chęć, koniecznie zdecyduj się na taki zakup. Woda działa relaksująco i uspokajająco. Warto więc z tego korzystać i cieszyć się własnym basenem tuż za ścianą.