Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Natalia jest pierwszą piotrkowianką urodzoną w 2021 roku. W piątek (8.01) z tatą dziewczynki spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.
Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia o godzinie o 6:25, ważyła 2,850 kg i mierzyła 49 cm. Natalia jest drugim dzieckiem państwa Agnieszki i Damiana Sobczyków. Dziecko urodziło się w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

Ze względu na obostrzenia sanitarne i zakaz odwiedzin prezydent Krzysztof Chojniak nie mógł odwiedzić mamy i jej dziecka, tak jak dotychczas, po narodzinach w szpitalu. W ich imieniu gratulacje oraz kwiaty z rąk włodarza miasta odebrał tata Natalii.
- Cieszymy się z każdego nowego życia. W sposób szczególny rokrocznie honorujemy dziecko urodzone jako pierwsze w roku - mówił prezydent Krzysztof Chojniak rozpoczynając spotkanie z tatą pierwszego dziecka 2021 roku, po czym złożył gratulacje oraz życzenia zdrowia dla całej rodziny.
Na ręce pana Damiana prezydent złożył list gratulacyjny, album "Piotrków Trybunalski Miasto Królewskie" oraz czek na kwotę 2 tys. zł, który przeznaczony jest na wyprawkę dla dziewczynki.
- Jestem bardzo miło zaskoczony. Taka pomoc na pewno będzie bardzo przydatna. Nowo narodzone dziecko to dużo wydatków. Otrzymaną wyprawkę będziemy mogli przeznaczyć na wózek albo fotelik samochodowy – mówił szczęśliwy tata, który dodał, że maleństwo z mamą są już w domu.