UM Piotrków Trybunalski: Media zagraniczne: Piotrków wart odwiedzenia

Piotrków Trybunalski znalazł się w pierwszej dziesiątce miast w Polsce, które warto odwiedzić po pandemii - donoszą media . Zestawienie przygotował portal The First News.
Portal The First News przygotował
ranking dziesięciu polskich miast
, które warto odwiedzić po zakończeniu pandemii koronawirusa. W tym gronie oprócz Piotrkowa Trybunalskiego znalazły się m.in. Kraków, Gdańsk, Gniezno, Toruń czy Elbląg. Twórcy rankingu podkreślają, że ogromne wrażenie robi piotrkowska Starówka.
- Spacerując po mieście napotkamy majestatyczne instytucje rządowe z XIX wieku, klasztory z epoki barokowej, cerkiew prawosławną z piękną kopułą i schludny wygląd kamienic - piszą dziennikarze The First News podkreślając, że piotrkowska starówka jest bardzo wyjątkowa przez swoją nieskazitelną czystość”.
Stare Miasto jest wolne od zwykłych neonowych pułapek bardziej znanych miejsc w Polsce, a ta nietknięta autentyczność pomogła uczynić je jednym z najczęściej filmowanych miast w kraju” czytamy w opisie dotyczącym naszego miasta.
- Choć jest to spokojne miasto, jest też bardziej burzliwa strona Piotrkowa Trybunalskiego. Uznawane jest ono za jedno z najbardziej piwnych miast w kraju. Więcej o jego piwowarskim dziedzictwie dowiesz się w Muzeum Piwowarstwa znajdującym się tuż przy Rynku podsumowują dziennikarze The First News.
The First News” to anglojęzyczny portal stworzony przez Polską Agencję Prasową skierowany do zagranicznego odbiorcy. Witryna przedstawia najnowsze doniesienia, dostarcza precyzyjne i ciekawe informacje z Polski oraz - jak informuje prezes PAP - ma z jednej strony pokazywać świat z polskiej perspektywy, z drugiej - Polskę taką jaka jest, bez żadnych przekłamań.
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/media-zagraniczne-piotrkow-wart-odwiedzenia-r16909
Ostatnie Artykuły

Weekend w Piotrkowie od muzeum po łuk. Program zaskakuje rozmachem

Finanse pod lupą i wsparcie dla firm. Trzy szkolenia dla regionu

Rodzinny album zamiast mapy - w Mediatece rusza podróż przez pamięć

Piłka, wspomnienia i sport sprzed lat - Dziuba i Goss w bibliotece

Zielony piknik w Piotrkowie - nauka, zabawa i natura pod chmurką

Piknik historyczny w Piotrkowie. Wojsko, szyfry i drony na dziedzińcu

W Piotrkowie ruszają eko warsztaty dla seniorów - trzy piątki z praktyką
![[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:20 w ORLEN Superlidze](/images/mecz/thumbnails/zepter-kpr-legionowo-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-06052026-3620.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:20 w ORLEN Superlidze

Sztafety w Ręcznie rozgrzały powiat. O zwycięstwie decydowały setne sekundy

Bezpieczeństwo w kieszeni. W Piotrkowie można odebrać poradnik

W Czarnocinie rusza punkt doradczy dla uczniów z myślą o przyszłej pracy

Zebra wygrała konkurs policji. Dzieci wybrały symbol bezpieczeństwa

W powiatowych szkołach ruszył nabór. 730 miejsc i szeroki wybór kierunków

