Co rozbić, aby bezproblemowo wynająć samochód

Krótkoterminowy wynajem samochodu staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju jak i na świecie. Jest to bardzo przydatna usługa. Szczególnie podczas naszych wakacji. No bo kto lubi być uzależniony od rozkładów jazdy? To jest nasz czas na wypoczynek i nie powinniśmy się martwić czy zdążymy na ostatni autobus. Taki wynajęty samochód daje też nam dużą swobodę co do wyboru atrakcji, ponieważ nie wszędzie dojedziemy za pomocą komunikacji publicznej. To już nie jest oznaka luksusu czy bogactwa. Wybór samochodów jest bardzo duży i można wziąć zwykły samochód, który będzie tańszy od luksusowego czy sportowego.

Wybór wypożyczalni

Wybór wypożyczalni jest niezwykle ważny w tym momencie. Dlaczego? A no dlatego, że niektóre firmy mogą nas naciągać na dodatkowe koszta poprzez małe kruczki, o których nie piszą wprost, ale znajdziecie je zawsze w regulaminie. Także czytajcie regulamin przed dokonaniem rezerwacji (w niektórych wypożyczalniach odstąpienie od rezerwacji może być płatne). Ze swojej strony polecamy wypożyczalnię, która między innymi ma swój oddział w Szczecinie: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin/. Ta wypożyczalnia nie pobiera kaucji na początku ani nie posiada kary za przekroczenie limitu kilometrów. Trzeba ich tylko uprzedzić o długiej podróży lub o wyjeździe za granicę.

Ubezpieczenie

Każda firma wynajmująca samochody oferuje swoje wewnętrzne ubezpieczenie (to nie jest ubezpieczenie zewnętrznej firmy). Takie ubezpieczenie w wersji podstawowej jest już zwykle wliczone w cenę, a za dodatkową opłatą można je rozszerzyć. Pamiętajcie, że każda firma ma swoje warunki ubezpieczenia, które będą opisane w regulaminie wynajmu. Możecie też spotkać się z wkładem własnym. Zatem jeśli porysujecie samochód i uszkodzenia będą warte, np. poniżej 1000zł, to wtedy wy płacicie za naprawę. Dopiero powyżej tej kwoty płaci wypożyczalnia. Każda firma ma swoją kwotę wkładu własnego, zatem trzeba szukać tej z najmniejszą kwotą, aby w razie stłuczki płacić jak najmniej. Jeżeli stanie się coś poważniejszego to możecie ubiegać się o Samochód zastępczy z oc link4.

Limit kilometrów i inne kruczki

Zawsze powinno się czytać regulaminy i wszelkie umowy. Regulaminy czasami są zbyt długie i pomijamy ich czytania. W tej sytuacji są one raczej krótkie i naprawdę warto je przeczytać. Znajdziemy tam informacje, które mogą być dla nas ważne, a które nie będą jasne opisanie gdziekolwiek indziej. Takim przykładem jest sprawa kaucji. Czasami firma o nich nie informuje na swojej stronie internetowej i dowiemy się dopiero po informacji z karty płatniczej. Nie każdy lubi mieć zamrożone pieniądze na długie tygodnie, więc uważajcie. Kolejną rzeczą jest limit kilometrów. Niektóre wypożyczalnie nie lubią jak ich klienci odbywają dalekie podróże. Zatem jeśli planujecie objazdówkę to upewnijcie się, że albo nie przekroczycie tego limitu albo nie będzie zapisu o nim w regulaminie. Najprościej jest jak nie ma tego zapisu, a akceptowalnie jeżeli musisz tylko poinformować firmę przy rezerwacji.