Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Rozpoczęły się prace przy organizacji miejskiego targowiska w rejonie hali targowej. W pierwszej kolejności wytyczane są nowe stanowiska do handlu.
Po wejściu w życie uchwał dotyczących reorganizacji targowiska miejskiego w rejonie ulicy Targowej Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przystąpił do prac, które pozwolą od 1 grudnia prowadzić kupcom działalność gospodarczą na nowo wytyczonych miejscach.

Zgodnie z uchwalonymi zmianami miejscami wyznaczonymi do handlu będą: teren przed blokiem Spółdzielni „Karusia” oraz teren przy Centrum Kształcenia Praktycznego, w okolicy ul. Piastowskiej.

- Rozpoczęliśmy już wyznaczanie miejsc do handlu, także niebawem poznamy dokładną liczbę miejsc przeznaczonych do handlu. Poprawiamy też infrastrukturę tak, aby kupcy mieli jak najlepsze warunki do handlowania. Kolejnym etapem będzie zbieranie dokumentów od przedsiębiorców, którzy będą chcieli tutaj sprzedawać swoje produkty – wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przypomnijmy, że reorganizacja miejskiego targowiska w rejonie hali targowej miała na celu ucywilizowanie handlu w tym miejscu i udrożnienie dróg i chodników. Dzięki wprowadzonym zmianom służby ratunkowe nie powinny mieć już więcej problemów z dojazdem do potrzebujących. Ponadto handel nie będzie odbywał się kosztem spokoju mieszkańców tego osiedla.
Więcej na temat reorganizacji piszemy TUTAJ.

*****
Galeria zdjęć:
- zdjęcia od 1 do 5: prace organizacyjne przy wyznaczaniu nowych miejsc do handlu,
- zdjęcie nr 6: wyznaczone miejsca do handlu przy ul. Targowej.