UM Piotrków Trybunalski: Balonowy pokaz przy mediatece

1 min czytania

zdjęcie

Replikę pierwszego na świecie balonu braci Montgolfier można było zobaczyć w sobotnie popołudnie przy Mediatece 800-lecia. Wydarzenie przyciągnęło na plac Pofranciszkański wielu piotrkowian.

Na plac przy Mediatece 800-lecia przybyła Lotnicza Ekspedycja Historyczna, dzięki której już wczesnym rankiem na piotrkowskim niebie można było podziwiać dwa balony.
Po południu na placu Pofraniciszkańskim można było z bliska zobaczyć replikę balonu. Wydarzeniu towarzyszyły postacie historyczne z tamtej epoki. Niestety popołudniowe warunki pogodowe uniemożliwiły prezentację drugiego balonu i zaplanowane loty na uwięzi.


Galeria zdjęć:
- Zdjęcia od nr 1 do 12: Pokaz repiliki pierwszego na świecie balonu, który w sobotnie przedpołudnie odbył się przed Mediateką 800-lecia.

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,

piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/balonowy-pokaz-przy-mediatece-r16364

Autor: krystian