Recydywista włamał się do piwnicy - sprzedał sprzęt AGD i alkohol

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 39-latka po zgłoszeniu włamania do piwnicy na ul. Łódzkiej. Podczas przeszukania znaleziono narzędzia i rękawiczki powiązane z uszkodzoną kłódką; mężczyzna przyznał się do kradzieży i sprzedaży skradzionego sprzętu.
Mieszkanka zgłosiła włamanie do swojej piwnicy 13 grudnia 2025 roku. Gdy wraz z sąsiadami zeszła do pomieszczenia, zauważyła uszkodzoną kłódkę. Z półek zniknęła wyciskarka do owoców, suszarka do grzybów oraz alkohol.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że włamanie miało miejsce w okresie od 10 do 13 grudnia. Policjanci pojechali do jednego z mieszkań na ul. Łódzkiej i zatrzymali 39-letniego mężczyznę.
W trakcie przeszukania mieszkania i piwnicy znaleziono nożyce metalowe, które mogły posłużyć do uszkodzenia kłódki, oraz parę rękawiczek. Na uszkodzonym przedmiocie zabezpieczono odciski. Zatrzymany przyznał, że w nocy użył nożyc do uszkodzenia kłódki, zabrał przedmioty i sprzedał sprzęt AGD.
Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Z uwagi na to, że działał w recydywie, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Informację przekazała mł. asp. Edyta Daroch.
na podstawie: KMP w Piotrkowie Trybunalskim.
Autor: krystian

