Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
"Gdzie wzrok nie sięga" i "Nie wahaj się – baw się" to dwie wystawy edukacyjne, które można zwiedzać w Mediatece 800-lecia. Ekspozycje zostały poddane nanodezynfekcji, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne.
Ekspozycje mają formę stanowisk, na których poprzez zabawę i doświadczenia można w ciekawy sposób zdobywać wiedzę. Oferta skierowana  jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
Zwiedzanie wystaw jest całkowicie bezpieczne, ponieważ wszystkie stanowiska zostały poddane nanodezynfekcji.
- Zabieg gwarantuje bezpieczeństwo podczas korzystania z wystaw. W trakcie nanodezynfekcji powierzchnie zostają pokryte powłoką fotokatalityczną, która rozkłada wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia organiczne - relacjonują pracownicy Mediateki.
Dzięki temu dotykanie powierzchni wystaw jest całkowicie bezpieczne. Nanodezynfekcja jest bardzo trwała, odporna na ścieranie czy rysowanie. Dzięki zastosowaniu tej metody nie ma potrzeby ciągłej dezynfekcji powierzchni eksponatów.

Wystawa „Nie wahaj się – baw się!” składa się z 12 stanowisk prezentujących różne efekty związane z działaniem wahadeł. Druga wystawa, „Gdzie wzrok nie sięga” to 28 stanowisk dotyczących zjawisk normalnie niewidzialnych dla człowieka. Są one związane z polaryzacją światła, interferencją oraz ultrafioletem i podczerwienią. Na wystawie można między innymi zobaczyć jak działa ekran LCD, czujka alarmowa, hologram, filtr fotograficzny czy też zwykłe na pozór okulary polaryzacyjne kierowcy.

Pracownicy Mediateki na okres wakacyjny przygotowali specjalną ofertę zarówno dla grup zorganizowanych, jak i indywidualnych zwiedzających.
Cennik wakacyjny na wystawy przedstawia się następująco:
- bilet dla osoby dorosłej – 10,00 zł,
- bilet ulgowy (uczniowie i studenci) – 7,00 zł,
- bilet rodzinny (2+1) – 20 zł, każda kolejna osoba w rodzinie 5,00 zł,
- bilet grupowy (liczony od 10 osób) – 5,00 zł.
Grupa może liczyć od 10 do 15 osób.

Prezentacje można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat promujący wystawy edukacyjne w Mediatece 800-lecia.