zdjęcie
Z okazji Dnia Bez Samochodu, który jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, już w najbliższą niedzielę (22.09) za darmo pojedziemy piotrkowskimi "eMZetKami" oraz rowerem miejskim.
22 września obchodzimy „Europejski Dzień bez Samochodu”. Do porzucenia tego dnia swoich pojazdów na rzecz komunikacji miejskiej zachęcają piotrkowian Miejski Zakład Komunikacji oraz Piotrkowski Rower Miejski.

Bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej będą możliwe dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów osobowych, za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego.
Dodatkowo operator systemów rowerowych Nextbike Polska na ten dzień wprowadza nowy cennik.
- Od północy w sobotę do 23:59 w niedzielę każdy użytkownik rowerów zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut będzie mógł skorzystać z darmowej godziny. Wystarczy być zarejestrowanym w aplikacji. Po upływie darmowych 60 minut opłata będzie naliczana na standardowych zasadach - informuje przedstawiciel Nextbike.

Przypominamy, że miasto zawarło 4-letnią umowę z operatorem Nextbike. Z rowerów w tym roku korzystamy od 27 sierpnia do końca października. W kolejnych latach (2020, 2021, 2022) sezon rowerowy będzie się rozpoczynał 1 kwietnia i kończył 31 października.
Przez cztery najbliższe lata do dyspozycji będzie 80 rowerów: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne i 4 rowery dziecięce. Chyba, że równolegle pojawią się stacje sponsorskie, dzięki czemu piotrkowianie będą mieli do dyspozycji więcej jednośladów.

Na terenie miasta znajduje się 9 stacji stałych i jedna czasowa:
- Osiedle Słowackiego – ul. Słowackiego, przy skrzyżowaniu z ul. Matejki;
- Osiedle Łódzka – przy skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Topolowej (przy sklepie Kasia);
- Dworzec Kolejowy – ul. POW (obok dworca PKP)
- Stare Miasto – Mediateka – przy ul. Słodowskiej-Curie;
- Osiedle Wyzwolenia – skwer przy rondzie Pileckiego;
- Wierzeje – przy pętli autobusowej;
- Park im. ks. J. Poniatowskiego – parking pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Żwirki;
- Dmowskiego-Poprzeczna – ul. Dmowskiego (rejon targowiska);
- Belzacka – Basen – ul. Niemena, teren między linarium a basenem;
- Słoneczko – przy miejskim kąpielisku (stacja czasowa, od 1 czerwca do 30 września).

Więcej informacji na www.piotrkowskirower.pl