zdjęcie
Maksymilian Danielak, z klubu KKS Ruch, został wicemistrzem Polski w kategorii do lat 15. Piotrkowski badmintonista wywalczył tytuł w grze podwójnej podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików, które w miniony weekend odbyły się w Mysłowicach.

W finale Danielak w parze z Tomaszem Buzą (Millenium Warszawa) przegrał z Dominikiem Kwintą i Piotrem Liszką (UKS KSBad Kraków/Unia Bieruń) 12:21, 19:21. Do srebrnego medalu w deblu Maksymilian dorzucił jeszcze brązowy medal w grze pojedynczej.
Mimo młodego wieku piotrkowianin powoli staje się multimedalistą mistrzostw Polski. W Mysłowicach zdobył odpowiednio swój szósty i siódmy medal w imprezie tej rangi.
W mistrzostwach startował także drugi zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski Dawid Dolot. Badmintonista doszedł do finału kwalifikacji w grze pojedynczej ulegając Przemysławowi Gajdzie (UKS Bennica Feniks Kędzierzyn Koźle) 0:2. W grze deblowej Dolot zakończył rywalizację na pierwszej rundzie turnieju głównego.