UM Piotrków Trybunalski: Rondo Dmowskiego/AK: Ziemia pełna niespodzianek

Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Żelaznej, Dmowskiego i Armii Krajowej. Drogowcy odkrywają kolejne warstwy ziemi, która - jak się okazuje - kryje wiele tajemnic.
Inwestycja rozpoczęła się od przebudowy kanalizacji sanitarnej.
- Kolejne wykopy ujawniają instalacje, które nie są ujęte na żadnych mapach. Także od samego początku nie brakuje niespodzianek - relacjonuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
- Wykonawcy ułożyli już fragment sanitarki” wzdłuż ulicy Dmowskiego, po czym okazało się że kanał, do którego ma być włączona nowa instalacja jest położony o metr niżej niż wykazuje to projekt. Całą instalację należy więc wykopać i ułożyć głębiej wyjaśnia dyrektor Majczyna i podkreśla, że sytuacja wynika z błędnie wykonanej dokumentacji projektowej.
- Kosztami ponownego ułożenia kanalizacji sanitarnej zostanie obciążony projektant, który źle przygotował projekt dodaje M. Majczyna. Inwestycja jest w początkowej fazie dlatego sytuacja nie powinna mieć wpływu na termin zakończenia całej inwestycji.
Przypominamy, że przebudowa skrzyżowania ul. Żelaznej, Dmowskiego i Armii Krajowej to jedna z najważniejszych i największych tegorocznych inwestycji drogowych. Dzięki tej inwestycji nie tylko poprawi się komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Po zakończeniu prac na skrzyżowaniu powstanie rondo.
Modernizacja obejmuje także modernizację odcinków ulic przy dojeździe i zjeździe z ronda. Pojawią się nowe chodniki, zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe.
- Planujemy przedłużenie ciągu pieszo-rowerowego w al. Armii Krajowej poprzez rondo, a następnie po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego relacjonują urzędnicy.
Całość inwestycji dopełni rozbudowa oświetlenia, nasadzenia zieleni, elementy małej architektury w postaci koszy na śmieci, koszy na psie odchody oraz ławek. Prace zwieńczy wylanie asfaltu.
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/rondo-dmowskiego/ak-ziemia-pelna-niespodzianek-r14100
Ostatnie Artykuły

Piotrkowska biblioteka w świetle nagrody - Renata Wojtczak z Złotą Wieżą Trybunalską

ePUAP w Piotrkowie Trybunalskim. Tyle spraw da się załatwić bez wizyty

Piotrków Trybunalski w strefie ASF. Służby wciąż przeszukują teren po dzikach

Wianki, muzyka i noc nad Bugajem - Piotrków szykuje powitanie lata

Strażacy stawiają na młodych - konkurs ma wzmacniać odporność społeczną

Prawie 1,9 promila i brak uprawnień - patrol z Gorzkowic zatrzymał kierowcę

Filmowy dworzec w Piotrkowie. Polonez i stroje z epoki na peronie

Trzydzieści pomysłów walczy o głosy. W BO 2027 widać sport, bezpieczeństwo i zieleń

Szklane światy Barbary Urbańskiej-Miszczyk wracają do Piotrkowa

Pracownia Hemodynamiki nie przyjmie pacjentów do końca czerwca

Iran z bliska w Piotrkowie - wieczór, który wyjeżdżał daleko poza mapę

W Moszczenicy przećwiczą ratowanie życia. Pierwsza pomoc bez teorii

Nad Zalewem Sulejowskim ruszą dodatkowe patrole. Jest porozumienie

Wakacje w Mediatece - lipcowe zajęcia dla dzieci ruszają w Piotrkowie
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, kancelaria, historia
- Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, Karta Miejska, badania techniczne
- Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, adres, zasięg terytorialny
- Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski - kontakt, awarie, przyłączenie do sieci i e-BOK
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, obiekty, godziny
