UM Piotrków Trybunalski: XVIII Trybunalskie Forum...

1 min czytania

zdjęcie

W środę (17.10) rozpoczęła się 18. edycja Trybunalskiego Forum Trzeźwościowego. Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem Każdy uzależniony człowiek to czyjeś dziecko…”.

W środę w Miejskim Ośrodku Kultury zainaugurowano osiemnastą edycję Trybunalskiego Forum Trzeźwościowego. Młodzież szkół średnich wysłuchała pogadanki profilaktycznej Zagrożenia od substancji psychoaktywnych i zachowań kompulsywnych wśród dzieci i młodzieży. Z pogadanką wprowadzającą do tematu dzisiejszej konferencji wystąpiła Grażyna Świstak - Terapeuta Motywujący - Specjalista Psychoterapii Uzależnień.

Następnie strażacy z Kapeli PSP Sieradz opowiedzieli młodzieży o swojej służbie, o tym jak kruche jest ludzkie życie i jak łatwo dziś można je stracić. Przekaz strażaków grających na instrumentach i opowiadających swoje historie był bardzo przekonujący.
Na koniec delegacja piotrkowskiej straży pożarnej przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie oraz przeprowadziła konkurs dotyczący zatrucia czadem, w którym do wygrania były czujniki czadu i dymu.

Forum Trzeźwościowe potrwa do 27 października, w tym czasie odbędą się jeszcze m.in. spotkania otwartych grup wsparcia, akcja prewencyjna policji, seans w kinie Helios i spotkanie z Elżbietą Stępień, autorką książki pt. Ta kobieta”.

Więcej szczegółowych informacji o nadchodzących wydarzeniach w załącznikach poniżej.

Załączniki artykułu

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,

piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/xviii-trybunalskie-forum-trzezwosciowe-r13607

Autor: krystian