UM Piotrków Trybunalski: Czerwcowy e- biuletyn

Rejestracja narodzin dziecka przez Internet to nowa e-usługa w piotrkowskim magistracie. O kolejnym udogodnieniu przeczytamy w czerwcowym wydaniu e-biuletynu.
Narodziny dziecka trzeba zgłosić do odpowiedniego Urzędu Stanu Cywilnego. Teraz można to uczynić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu. Wystarczy tylko być posiadaczem Profilu Zaufanego. Jeżeli już posiadasz swój bezpłatny podpis elektroniczny” musisz wejść na stronę internetową
oraz kliknąć w baner znajdujący się pod nagłówkiem strony głównej lub bezpośrednio w link
.
Na stronie internetowej znajdziesz instrukcję krok po korku”, jak przebiega procedura rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz Profilu Zaufanego czerwcowy e- biuletyn poprowadzi Cię w trzech prostych krokach do jego założenia.
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/czerwcowy-e-biuletyn-r13035
Autor: krystian