Silniki, koncerty i wielkie serca - piknik w Bykach wraca z pomocą dla Kacpra

Silniki, koncerty i wielkie serca - piknik w Bykach wraca z pomocą dla Kacpra

FOT. Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

W Bykach w niedzielę zapach asfaltu spotka się z dźwiękiem silników, a park przy zamku zamieni się w miejsce dla rodzin, fanów motoryzacji i tych, którzy po prostu chcą zrobić coś dobrego. 21 czerwca, w niedzielę, od godz. 12 do 18, przy ul. Kasztelańskiej 9 rusza 3. Piknik Motoryzacyjny „Bezpieczne Lato 2026” 🚗❤️

To będzie dzień, w którym motoryzacja nie gra pierwszych skrzypiec sama dla siebie. Obok samochodów i motocykli pojawi się bardzo konkretny cel - pomoc 12-letniemu Kacprowi Kwiecińskiemu, który zmaga się z chorobą nowotworową. Właśnie ta mieszanka daje temu wydarzeniu wyjątkowy ciężar i energię jednocześnie.

    1. Piknik Motoryzacyjny „Bezpieczne Lato 2026” połączy pasję z pomocą
  • Przy zamku w Bykach wydarzy się dużo więcej niż pokaz aut i motocykli

3. Piknik Motoryzacyjny „Bezpieczne Lato 2026” połączy pasję z pomocą

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie HELP PT, które zaprasza nie tylko kierowców i motocyklistów, ale też całe rodziny. Piknik ma być dniem pełnym ruchu, pokazów i spotkań, ale pod spodem cały czas będzie pracować najważniejsza myśl - zebrać jak najwięcej wsparcia dla Kacpra.

W programie zaplanowano między innymi:

  • pokazy służb mundurowych
  • prezentacje ratownictwa medycznego
  • symulacje zdarzeń drogowych
  • koncerty
  • konkursy
  • dmuchańce i animacje dla dzieci
  • stoiska wystawców
  • regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich

Całość ma mieć rodzinny, otwarty charakter. To taka miejska niedziela, na którą można przyjść po emocje, atrakcje i zwykłe bycie razem. A przy okazji dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki 💛

“Liczymy nie tylko na dobrą pogodę, ale przede wszystkim na otwarte serca uczestników. Każda obecność, każda złotówka wrzucona do puszki i każde udostępnienie informacji o wydarzeniu mogą realnie pomóc Kacprowi” - podkreślają organizatorzy.

Przy zamku w Bykach wydarzy się dużo więcej niż pokaz aut i motocykli

W przygotowanie pikniku włączyły się także miejskie i regionalne instytucje, w tym Miasto Piotrków Trybunalski, Województwo Łódzkie, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej oraz Komenda Miejska Policji. Dzięki temu w Bykach ma się zrobić naprawdę głośno, kolorowo i bardzo rodzinnie.

Dla mieszkańców to dobra okazja, żeby spędzić niedzielę poza domem, zobaczyć służby w akcji, dać dzieciom trochę zabawy i jednocześnie włączyć się w pomoc konkretnej osobie. Wstęp jest wolny, więc wystarczy po prostu przyjść - najlepiej z bliskimi i dobrym nastrojem.

na podstawie: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.