Betonowe boisko przy SP nr 13 odchodzi w zapomnienie. Rodzice czekali trzy lata

Betonowe boisko przy SP nr 13 odchodzi w zapomnienie. Rodzice czekali trzy lata

FOT. Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

W środku lata dzieciaki zagrają pierwsze mecze na nowym boisku. Wykonawca właśnie przejął plac budowy przy Szkole Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim, a wysłużona nawierzchnia zniknie już za trzy miesiące.

  • Trzy lata oczekiwania na realizację marzenia
  • Co powstanie na terenie szkoły
  • Kolejna szkoła z nowym kompleksem sportowym

Trzy lata oczekiwania na realizację marzenia

Projekt powstał w głowach rodziców jeszcze w 2023 roku, gdy zgłosili go do Budżetu Obywatelskiego. Droga do pierwszego kopnięcia piłki okazała się jednak dłuższa, niż przewidywano. Kolizja energetyczna wstrzymała prace, dopiero jej rozwiązanie pozwoliło ogłosić przetarg i ruszyć z budową.

„W 2023 roku złożyliśmy projekt na budowę boiska wielofunkcyjnego dla dzieciaków i po trzech latach wszystko dochodzi do skutku, ku uciesze zarówno Rady Rodziców, która mocno zaangażowała się w ten projekt, jak i rodziców, dzieci i nauczycieli” — mówi Ilona Grabowska, przewodnicząca Rady Rodziców.

Co powstanie na terenie szkoły

Wykonawca — firma Giermakowska Roboty Drogowe i Brukarskie z Odrzywołu — zrealizuje kompleksową przebudowę zachodniej części terenu szkolnego:

  • wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej i koszykówki
  • bieżnia lekkoatletyczna tuż za budynkiem szkoły
  • boisko w formie piłkochwytu o wysokości 6 metrów
  • nowe ogrodzenie
  • ławki z oparciem i kosze na odpadki

Kolejna szkoła z nowym kompleksem sportowym

Inwestycja przy SP nr 13 to nie jedyny remont szkolnego boiska w ostatnich tygodniach. W połowie maja robotnicy rozpoczęli prace przy Szkole Podstawowej nr 12, gdzie modernizowany jest kompleks sportowy Orlik.

„Boisko będzie służyło przede wszystkim uczniom, ale także okolicznym mieszkańcom. Bardzo się cieszymy, że nasze dzieciaki będą mogły rozwijać swoje pasje sportowe” — podkreśla Robert Rudnicki, wicedyrektor SP nr 13.

Wakacje w Piotrkowie Trybunalskim zapowiadają się intensywnie — podczas gdy uczniowie odpoczywają, na ich podwórkach beton ustępuje miejsca nowoczesnej nawierzchni.

na podstawie: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.