Majówkowe objazdy autobusów w Piotrkowie. Centrum zmieni się na kilka godzin

Majówkowe objazdy autobusów w Piotrkowie. Centrum zmieni się na kilka godzin

W niedzielny poranek w Piotrkowie Trybunalskim ruch w rejonie placu Kościuszki nie będzie wyglądał jak zwykle. Ulice przy kościele oo. Bernardynów na kilka godzin przejmą uroczystości 3 maja, a autobusy miejskie pojadą inaczej niż na co dzień. Dla pasażerów oznacza to kilka omijanych przystanków i warto wiedzieć o tym zanim przyjdzie się na pętlę czy na standardowy przystanek.

  • Zamknięty odcinek Słowackiego wymusi przejazd innymi ulicami
  • Linia 9 pojedzie inaczej, a przy sądzie zabraknie postoju

Zamknięty odcinek Słowackiego wymusi przejazd innymi ulicami

Podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zamknięta zostanie ulica Słowackiego przy skrzyżowaniu z placem Kościuszki. Utrudnienia mają potrwać od 9:30 do 12:30, czyli dokładnie w czasie, gdy centrum miasta będzie skupione wokół uroczystości przy kościele oo. Bernardynów.

W tym czasie autobusy jadące w kierunku zachodnim pojadą objazdem przez ulicę Stronczyńskiego i Wojska Polskiego, do przystanku W. Polskiego – Wiadukt, a potem wrócą na swoje stałe trasy. Na trasie objazdu mają obowiązywać wszystkie istniejące przystanki, co jest ważną wiadomością dla osób dojeżdżających przez tę część miasta.

Nie wszystkie przystanki pozostaną jednak dostępne. Pasażerowie nie skorzystają z przystanków Słowackiego – Sąd oraz przy Dworcu Kolejowym. W praktyce oznacza to, że trzeba wcześniej sprawdzić, gdzie najlepiej wejść do autobusu, zwłaszcza jeśli ktoś przesiada się w śródmieściu.

Linia 9 pojedzie inaczej, a przy sądzie zabraknie postoju

Zmiany obejmą także kierunek wschodni. Autobusy w tej relacji pojadą ulicą Sienkiewicza do alei Kopernika i dopiero stamtąd wrócą na obowiązujące trasy. To rozwiązanie pozwoli ominąć najbardziej wrażliwy fragment centrum, ale jednocześnie może wydłużyć przejazd.

Osobno wyznaczono objazd dla linii 9. Autobus pojedzie ulicami POW, Słowackiego i Dąbrowskiego do Wojska Polskiego. W tym wariancie również nie będzie czynny przystanek przy Słowackiego na wysokości sądu. Dla pasażerów oznacza to jedno: tego dnia warto mieć zapas czasu, szczególnie jeśli podróż prowadzi przez śródmieście i okolice placu Kościuszki.

na podstawie: UM Piotrków Trybunalski.