Młodzi artyści przeciw hejtu – finał konkursu „NIE przemocy w sieci” w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK

FOT. Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
W sali Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK dominowały obrazy i hasła, które nie tyle szukały efektu, co stawiały pytania o granice słowa w internecie. Uczniowie z piotrkowskich szkół pokazali, że cyfrowa grafika potrafi być narzędziem refleksji i sprzeciwu. Atmosfera była poważna, ale roboty młodych twórców nie brakowało wyobraźni i odwagi.
- Finał konkursu „NIE przemocy w sieci” w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK
- Jury przyjrzało się pomysłowi i formie – nagrody dla uczniów z Piotrkowa Trybunalskiego
Finał konkursu „NIE przemocy w sieci” w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK
Podczas uroczystości, która odbyła się 24 lutego, zakończyła się czwarta edycja konkursu graficznego pod hasłem „NIE przemocy w sieci”. Organizatorami byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury – Ośrodka Edukacji Artystycznej, a przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem prezydenta Juliusza Wiernickiego. Na konkurs nadesłano ponad 40 prac wykonanych technikami komputerowymi; autorami byli uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Jury oceniało przede wszystkim pomysłowość, kompozycję oraz oryginalność ujęcia tematu. W składzie jury znaleźli się m.in. asp. szt. Katarzyna Dębińska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Ewa Najgebauer – pedagog szkolny, oraz Magda Bienias – plastyk i instruktor MOK.
“Wspieramy takie konkursy i taki konkurs jest potrzebny, by młodzież poprzez osobiste zaangażowanie, przedstawienie tego problemu, przyczyniła się do zmniejszenia hejtu w szkole.”
— asp. szt. Katarzyna Dębińska, przewodnicząca jury
Jury przyjrzało się pomysłowi i formie – nagrody dla uczniów z Piotrkowa Trybunalskiego
Laureaci zostali wyróżnieni w dwóch kategoriach. Jury wręczyło nagrody i wyróżnienia, które podkreśliły różnorodność pomysłów i stylów przedstawienia problemu cyberprzemocy.
Szkoły podstawowe:
- I nagroda — Oliwia Kitowska, SP nr 13
- II nagroda — Kornel Michalski, SP nr 5
- II nagroda — Barbara Wreszcz, SP nr 2
- Wyróżnienie — Agata Węglarska, SP nr 11
Szkoły ponadpodstawowe:
- I nagroda — Lena Mycka, III LO
- II nagroda — Dariia Maryniak, ZSP nr 6
- II nagroda — Ada Płoszyńska, III LO
- Wyróżnienie — Hanna Rogowska, ZSP nr 6
Obecność przedstawicieli policji i pedagoga w jury podkreśliła profilaktyczny wymiar konkursu – nagrody nie były jedynie oceną estetyki, ale także sposobu, w jaki praca skłania do refleksji nad zachowaniem w sieci.
Dla szkół i wychowawców to gotowy materiał do pracy z uczniami: plakaty mogą stać się punktem wyjścia do szkolnych kampanii przeciwdziałania przemocy w internecie albo samodzielnych lekcji wychowawczych. Organizatorzy, pokazując czwarte już wydanie konkursu, sugerują, że temat pozostanie w programie kolejnych lat, a młodzi twórcy z Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli ponownie zmierzyć się z cyfrowymi wyzwaniami.
na podstawie: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Młodzi odkrywcy przejmą bibliotekę - nauka, AI i kosmos w Piotrkowie

Natalia Pasińska walczy o tytuł - w gminie Aleksandrów trwa plebiscyt

Na tych ulicach czuwa dzielnicowy, którego mieszkańcy mogą wybrać na SuperDzielnicowego
![[PIŁKA RĘCZNA] KGHM Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:25 w ORLEN Superlidze](/images/mecz/thumbnails/kghm-chrobry-glogow-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-11042026-3425.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] KGHM Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:25 w ORLEN Superlidze

Mikrogranty otwierają drzwi dla pomysłów, które mogą ruszyć całe miasto

Narkotyki w kuchni i salonie - pies wywąchał cały domowy magazyn

W Piotrkowie znów wróciła pamięć o Smoleńsku i 96 ofiarach

Dzielnicowy z Gorzkowic walczy o głosy. Rejon 23 może go wywindować

Fałszywy wnuczek i policjant - tak oszuści łapią na presję czasu

Piotrków posłucha historii z 115 krajów. Sylwia Stankiewicz w Mediatece

Wolborski park znów przyciągnął młodych biegaczy z całego powiatu

EkoGRZĄDKA w Mediatece - rodzinny sposób na zieloną lekcję

Wojskowe targi pokażą armię z bliska i otworzą drogę do munduru

