Nietrzeźwy kierowca zatrzymany tuż przed północą - przyjechał po niego rodak bez prawa jazdy

Policjanci zatrzymali opla, którego kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na miejsce przyjechał 34-letni rodak zatrzymanego - on także nie powinien kierować, a oba auta nie miały ważnych badań technicznych.
10 grudnia 2025 roku tuż przed północą funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli opla. Kierowca, 25-letni obywatel Gruzji, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a sposób jego jazdy wskazywał na możliwe działanie alkoholu. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.
Mężczyzna został zatrzymany. Policja przesłuchuje go i przedstawiła mu zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości - grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Na miejsce przyjechał wezwany przez niego 34-letni rodak, kierujący chevroletem. Mundurowi ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Oba pojazdy poruszały się bez ważnych badań technicznych; samochód, którym przyjechał 34-latek, nie miał też ważnego ubezpieczenia OC.
Za popełnione wykroczenia obaj mężczyźni otrzymają mandaty. Informacje o zdarzeniu przekazała mł. asp. Edyta Daroch.
na podstawie: KMP w Piotrkowie Trybunalskim.
Ostatnie Artykuły

Ekologia i region w jednym sprawdzianie. Finał w Piotrkowie

Od 15 osób do 320. Piotrkowski UTW świętuje dwie dekady zmian

W Piotrkowie ruszyły szkolenia, które mają zatrzymać cyberoszustów

Medalowe święto w Piotrkowie Trybunalskim. Rynek zapełni się kibicami

W Piotrkowie nauczą, jak promować działania społeczne bez chaosu

W Gazomii Starej padło ważne ostrzeżenie - dzieci usłyszały o kaskach i hejcie

Znicze pod pomnikiem Jana Pawła II. Piotrków pamiętał o rocznicy

Finał Lekcji Ciepła w Piotrkowie. Pierwszaki odkrywały energię przez zabawę

Rada Seniorów powiększona. Dołącza siedem nowych osób

Piotrków uruchamia nabór do Budżetu Obywatelskiego. Do rozdania prawie 4 mln zł

Piekarnik, sufit i piwnica - 24-latek ukrył tam ponad 480 gramów narkotyków

Ferie zimowe 2027 w województwie łódzkim. Uczniowie rozpoczną przerwę już w styczniu

Lalki, ptaki i wspomnienia - Elżbieta Makagon otwiera swój kolorowy świat

AI weszła do biblioteki - nauczyciele z Piotrkowa ćwiczyli przyszłość
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, Karta Miejska, badania techniczne
- Ośrodek Kuratorski przy Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, zajęcia i zasady skierowania
- Zarząd Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski - kontakt, awarie, przyłączenie do sieci i e-BOK
- Straż Miejska w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, zgłoszenia, interwencje
- WIOŚ Oddział w Piotrkowie Trybunalskim - adres, telefony i kontakt dla rolników
