Nerwowe zachowanie kierowcy ujawniło narkotyki podczas kontroli

1 min czytania
Nerwowe zachowanie kierowcy ujawniło narkotyki podczas kontroli

Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, po tym jak kierowca gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna miał przy sobie środki odurzające; został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim patrolowali ulicę Dmowskiego po godzinie 20, gdy zauważyli samochód, którego kierujący na widok radiowozu nagle przyspieszył. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i sprawdzili dokumenty oraz stan trzeźwości kierowcy.

Mężczyzna zachowywał się nerwowo - unikał kontaktu wzrokowego, miał drżące ręce i odpowiadał niespójnie na pytania. W trakcie sprawdzenia funkcjonariusze przeszukali jego rzeczy i znaleźli torebki strunowe z białą skrystalizowaną substancją. Test wykazał, że była to mefedron. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Pobraną mu również próbkę krwi do badań - wyniki mają ustalić, czy w chwili kierowania pojazdem znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Podczas przeszukania posesji, na której mieszkał mężczyzna, policjanci znaleźli dodatkową torebkę z zawartością marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania ponad 20 gramów środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

na podstawie: KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Autor: krystian