Policjantka Komendy Miejskiej w Piotrkowie przeprowadziła prelekcję o przemocy i cyberzagrożeniach

W Szkole Podstawowej nr 5 asp. szt. Katarzyna Dębińska prowadziła pogadankę dla uczniów w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Na sali poruszono zarówno przemoc fizyczną, jak i jej mniej widoczne formy oraz zagrożenia w sieci.
29 października 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim asp. szt. Katarzyna Dębińska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadziła prelekcję w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.
Funkcjonariuszka omawiała, czym są przemoc fizyczna, psychiczna i słowna oraz przemoc rówieśnicza. Wyjaśniała, że niektóre formy przemocy bywają niewidoczne - przykładami były wyśmiewanie, ośmieszanie w Internecie oraz wykluczanie z grupy.
Podkreślono znaczenie empatii, szacunku i odpowiedzialności za swoje słowa i czyny jako fundamentów bezpiecznej wspólnoty szkolnej. Uczniowie rozmawiali o tym, jak reagować, gdy są świadkami przemocy lub sami jej doświadczają. Funkcjonariuszka apelowała, by o każdej sytuacji budzącej niepokój informować dorosłych - rodzica, nauczyciela, pedagoga lub policjanta.
W trakcie spotkania poruszono także kwestie bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia mogą czyhać w sieci, jak chronić dane osobowe oraz co zrobić w przypadku hejtu, szantażu lub nieodpowiednich treści.
Spotkanie miało charakter aktywizujący. Uczniowie zadawali pytania i dzielili się spostrzeżeniami, uczestnicząc w rozmowie o praktycznych sposobach przeciwdziałania przemocy.
na podstawie: KMP w Piotrkowie Trybunalskim.
Ostatnie Artykuły

Majówkowe objazdy autobusów w Piotrkowie. Centrum zmieni się na kilka godzin

Las Bugajski znów przypomniał o zbrodni. Padły słowa pamięci

EkoCUDO i EkoTALERZ - Piotrków ogląda dziś dziecięcą ekologiczną wyobraźnię

Majówka w Piotrkowie bez nudy. Korty i muzeum w centrum uwagi

Rynek w niebieskim świetle – Piotrków znów mówił o autyzmie

Bezpłatne szkolenia dla NGO wracają. W Piotrkowie padnie temat budżetu

Na Wierzejach po sygnałach mieszkańców zmienił się teren przy pętli

Łąka w miniaturze - piotrkowskie warsztaty botaniczne dały ekologiczny efekt
![[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce](/images/mecz/thumbnails/corotop-gwardia-opole-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-29042026-2827.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce

W Nowej Wsi policjanci ostrzegli uczniów przed hejtem i codziennymi pułapkami

PSZOK przy Orlej będzie czynny krócej. Miasto zapowiada zmianę godzin

Piotrków Trybunalski uczci 3 Maja modlitwą, przemarszem i koncertem w muzeum

Żołnierze trafią do szkolnych sal. Uczniowie przejdą lekcje o bezpieczeństwie

