Danuta Rogalska w Mediatece opowie o przyjaźniach z gwiazdami sceny

W październikowy wieczór Piotrkowa publiczność dostanie rzadką szansę zajrzenia za kulisy polskiej sceny — nie przez pryzmat recenzji, lecz przez osobiste wspomnienia. Danuta Rogalska zabierze słuchaczy w podróż po relacjach i anegdotach, które tworzyły jej artystyczne życie.
- Spotkanie w Mediatece 800-lecia
- Opowieści Danuty Rogalskiej w Piotrkowie Trybunalskim
Spotkanie w Mediatece 800-lecia
W ramach obchodów Nocy Bibliotek w Mediatece 800-lecia odbędzie się spotkanie z autorką, które zaplanowano na 17 października 2025 (piątek) o godz. 16:00. Publiczność może spodziewać się rozmowy o książce „Oni i ja – najwybitniejsi w moim życiu”, ale też o tym, co zwykle zostaje poza oficjalnymi biografiami: drobnych gestach, długich rozmowach po spektaklach i wspólnych podróżach.
Organizatorzy przewidują przestrzeń do pytań i krótkich dyskusji po prezentacji — to okazja, by usłyszeć o scenicznych kulisach od osoby, która przez lata obserwowała i współpracowała z wieloma twórcami.
Opowieści Danuty Rogalskiej w Piotrkowie Trybunalskim
Autorka od lat związana jest z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. W swojej książce opisuje m.in. relacje z takimi postaciami jak Michał Bajor, Zbigniew Zamachowski, Kazimierz Kaczor czy Laura Łącz — nazwiska, które w jej wspomnieniach zyskują ludzkie twarze i nieoczywiste historie. Rogalska zabiera czytelnika i słuchacza za kulisy: pokazuje, jak rodzą się przyjaźnie, jak wygląda codzienność artysty i jakie sytuacje zostają w pamięci na lata.
Dla interesujących się teatrem, filmem i muzyką to będzie spotkanie łączące fakt i anegdotę — intymne, ale nie sentymentalne, pełne szczegółów, które często umykają z oficjalnych relacji.
na podstawie: Biblioteka Miejska.
Ostatnie Artykuły

Mikrogranty otwierają drzwi dla pomysłów, które mogą ruszyć całe miasto

Narkotyki w kuchni i salonie - pies wywąchał cały domowy magazyn

W Piotrkowie znów wróciła pamięć o Smoleńsku i 96 ofiarach

Dzielnicowy z Gorzkowic walczy o głosy. Rejon 23 może go wywindować

Fałszywy wnuczek i policjant - tak oszuści łapią na presję czasu

Piotrków posłucha historii z 115 krajów. Sylwia Stankiewicz w Mediatece

Wolborski park znów przyciągnął młodych biegaczy z całego powiatu

EkoGRZĄDKA w Mediatece - rodzinny sposób na zieloną lekcję

Wojskowe targi pokażą armię z bliska i otworzą drogę do munduru

Piotrków rozkwita na dobre. Na ulicach i skwerach przybyło już ponad 100 tysięcy kwiatów

Święta na drogach Piotrkowa pod znakiem pijanych kierowców i rekordowych kontroli

Drogowcy nie czekają na lepszą pogodę i ruszyli z wiosennymi naprawami powiatu

Geoportal Piotrkowa na chwilę zamilknie przez serwisową aktualizację

