Urbex History w Mediatece 800-lecia zabiera Piotrków Trybunalski w podróż po Azji

25 września w Mediatece 800-lecia odbyło się spotkanie grupy Urbex History — relacje z Japonii, Tajwanu, Wietnamu i Indii porwały publiczność.
- Przyjdź i poczuj Azję w Mediatece 800-lecia
- Otwórz oczy na miejsca zapomniane i niebezpieczne
- Podziękujemy za frekwencję i zapraszamy na kolejne spotkania
Przyjdź i poczuj Azję w Mediatece 800-lecia
W czwartek 25 września Mediateka 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim gościła członków grupy Urbex History. Towarzyszyło temu spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego prelegenci zaprezentowali reportażowe opowieści z wypraw do Japonii, Tajwanu, Wietnamu i Indii. Sala wypełniła się słuchaczami zainteresowanymi egzotyką, historią i miejscami trudnymi do zdobycia.
Otwórz oczy na miejsca zapomniane i niebezpieczne
Urbex History przybliżyło uczestnikom różne oblicza Azji — od slumsów Mumbaju po opuszczone szpitale określone mianem szpitali-widm. Mówiono o Fukushimie i konsekwencjach katastrofy, a także o mniej znanych, lecz fascynujących przestrzeniach takich jak tunele używane przez Wietkong. Prezentacje łączyły zdjęcia, opowieści z pierwszej ręki i praktyczne wskazówki dotyczące dotarcia do trudno dostępnych miejsc, co wzbudziło żywe dyskusje po wystąpieniach.
Podziękujemy za frekwencję i zapraszamy na kolejne spotkania
Organizatorzy z Mediateki 800-lecia dziękują wszystkim uczestnikom za obecność i aktywne uczestnictwo. Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki potwierdziło, że w Piotrkowie Trybunalskim jest zapotrzebowanie na narracje podróżnicze i eksplorację przestrzeni pozornie zapomnianych. Warto śledzić ofertę mediateki, która regularnie zaprasza na wydarzenia łączące literaturę, historię i podróże.
na podstawie: MBP w Piotrkowie Trybunalskim.
![]()
Ostatnie Artykuły

33 młodych artystów i sto pieśni. Dwa zespoły z nagrodą marszałka

Piotrcovia wraca do hali Relax. Cztery zespoły zagrają o memoriałowe trofeum

Piotrkowscy policjanci kontrolują rowery i hulajnogi. Sprawdzają także trzeźwość

Świeża nawierzchnia odetnie dojazd do posesji na trzech ulicach

Swing na dziedzińcu MOK - Piotrków zatańczy przy muzyce na żywo

Poranna kontrola na A1 ujawniła czterech kierujących po alkoholu

Dmuchany tor, rekin i żurek. Rodzinny festyn przed Mediateką

Piotrkowskie orły na jednej trasie. Przewodnik pokaże heraldyczne detale

Piotrkowska młodzież spędziła 12 dni pod namiotem. Były też przyjaźnie

Z dziurawego boiska do nowoczesnego Orlika. Remont kosztował 1,6 mln zł

Syreny zabrzmią w powiecie piotrkowskim. To będzie zaplanowany test

Po uroczystości pod pomnikiem czołgi, łucznictwo i wojskowa kuchnia

Garaż niemal „doklejony” do domu? Na małej posesji takie rozwiązanie ma sens

Most na ulicy Podole zostanie zamknięty. Rusza naprawa nawierzchni
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Piotrków Trybunalski - kontakt, procedury, opłaty
- Państwowa Inspekcja Pracy w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, godziny, porady prawne
- Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, godziny pracowni, dokumentacja osobowa
- Parafia NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, kancelaria, nabożeństwa
- Ośrodek Kuratorski przy Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, zajęcia i zasady skierowania
- Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, godziny i zakres spraw
