Bezpłatne czipowanie psów w Piotrkowie szansą na szybki powrót pupila do domu

2 min czytania
Bezpłatne czipowanie psów w Piotrkowie szansą na szybki powrót pupila do domu


Piotrków Trybunalski rusza z akcją bezpłatnego czipowania psów – to szansa, by zabezpieczyć swojego pupila i zwiększyć szansę na jego szybki powrót do domu!

  • Bezpłatne oznakowanie psów w Piotrkowie Trybunalskim dostępne dla mieszkańców
  • Jak skorzystać z darmowego czipowania w Piotrkowie Trybunalskim

Bezpłatne oznakowanie psów w Piotrkowie Trybunalskim dostępne dla mieszkańców

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mają wyjątkową okazję, by zadbać o bezpieczeństwo swoich czworonożnych przyjaciół. W ramach miejskiej inicjatywy można bezpłatnie zaczipować psa, co znacznie ułatwia odnalezienie zwierzaka w przypadku zagubienia. Mikrochip wielkości ziarenka ryżu zawiera unikalny 15-cyfrowy kod, który po zeskanowaniu pozwala szybko ustalić dane właściciela.

Elektroniczna identyfikacja polega na wszczepieniu mikrochipa oraz wpisaniu informacji o zwierzęciu i jego opiekunie do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL. To rozwiązanie szczególnie ważne dla właścicieli psów, które bywają nieprzewidywalne – często zdarza się, że młode psy uciekają lub podczas burzy przestraszone potrafią zerwać się ze smyczy. „Szanse odnalezienia uciekiniera znacznie zwiększają się, jeśli został on wcześniej zaczipowany” – podkreślają urzędnicy z Referatu Gospodarki Komunalnej.

Jak skorzystać z darmowego czipowania w Piotrkowie Trybunalskim

Aby skorzystać z bezpłatnego oznakowania psa, należy spełnić kilka prostych warunków. Przede wszystkim trzeba mieć ukończone 12 tygodni życia przez zwierzę oraz aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Właściciel powinien przygotować dokument potwierdzający prawo do psa, na przykład książeczkę zdrowia lub rodowód, a także okazać dowód tożsamości.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Polnej 72, gdzie również odbywa się wszczepianie mikrochipów. Wypełnione w dwóch egzemplarzach dokumenty stanowią jednocześnie wniosek o wykonanie oznakowania. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 501 707 442, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące akcji.

Akcja prowadzona jest do 10 grudnia lub do wyczerpania zapasów mikrochipów i realizowana jest w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania ich bezdomności na terenie miasta.

Na podst. Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Autor: krystian