Konkurs literacko-teatralny Z wizytą na Olimpie rozstrzygnięty w Piotrkowie

Uczniowie piotrkowskich szkół podstawowych przenieśli się w magiczny świat mitologii greckiej podczas wyjątkowego konkursu, który pobudził ich wyobraźnię i wiedzę o starożytności. Kto zdobył laury i jak wyglądała rywalizacja na scenie? Oto pełna relacja z wydarzenia, które rozgrzało serca młodych pasjonatów literatury i teatru!
- Piotrków Trybunalski gościł kreatywne talenty młodych miłośników mitów
- Najlepsi z najlepszych ze szkół podstawowych w Piotrkowie Trybunalskim
Piotrków Trybunalski gościł kreatywne talenty młodych miłośników mitów
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs literacko-teatralny pod hasłem Z wizytą na Olimpie”, skierowany do uczniów klas IVVI miejscowych szkół podstawowych. Wydarzenie miało na celu nie tylko przybliżenie dzieciom fascynującego świata starożytnej mitologii greckiej, ale także rozwijanie ich zdolności artystycznych i intelektualnych.
Rywalizacja przebiegała dwutorowo uczestnicy najpierw zmierzyli się z quizem sprawdzającym wiedzę o Grecji antycznej, a następnie zaprezentowali własne interpretacje mitologicznych opowieści w formie krótkich scenek teatralnych. To połączenie nauki i zabawy okazało się strzałem w dziesiątkę, angażując młodych aktorów i widzów.
Najlepsi z najlepszych ze szkół podstawowych w Piotrkowie Trybunalskim
Jury pod przewodnictwem Marleny Zygier oceniło występy i ogłosiło zwycięzców. Pierwsze miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 12, która zachwyciła zarówno wiedzą, jak i scenicznym wdziękiem. Drugie miejsce zdobyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 10, a trzecie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 13.
Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone dyplomami, książkami oraz kartami podarunkowymi, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki za udział. Wszystkie nagrody ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, która od lat wspiera inicjatywy edukacyjne i kulturalne dla najmłodszych mieszkańców miasta.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim dzieciom za zaangażowanie i gratulują wysokiego poziomu artystycznego prezentacji, które udowodniły, że mitologia to temat nadal żywy i inspirujący.
Na podstawie: MBP w Piotrkowie Trybunalskim
Ostatnie Artykuły

Majówkowe objazdy autobusów w Piotrkowie. Centrum zmieni się na kilka godzin

Las Bugajski znów przypomniał o zbrodni. Padły słowa pamięci

EkoCUDO i EkoTALERZ - Piotrków ogląda dziś dziecięcą ekologiczną wyobraźnię

Majówka w Piotrkowie bez nudy. Korty i muzeum w centrum uwagi

Rynek w niebieskim świetle – Piotrków znów mówił o autyzmie

Bezpłatne szkolenia dla NGO wracają. W Piotrkowie padnie temat budżetu

Na Wierzejach po sygnałach mieszkańców zmienił się teren przy pętli

Łąka w miniaturze - piotrkowskie warsztaty botaniczne dały ekologiczny efekt
![[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce](/images/mecz/thumbnails/corotop-gwardia-opole-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-29042026-2827.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce

W Nowej Wsi policjanci ostrzegli uczniów przed hejtem i codziennymi pułapkami

PSZOK przy Orlej będzie czynny krócej. Miasto zapowiada zmianę godzin

Piotrków Trybunalski uczci 3 Maja modlitwą, przemarszem i koncertem w muzeum

Żołnierze trafią do szkolnych sal. Uczniowie przejdą lekcje o bezpieczeństwie

