Wieczór poezji i muzyki w Mediatece 800-lecia z nagrodami dla bibliotekarzy

Mediateka 800-lecia w Piotrkowie zapełniła się po brzegi, by uczcić Dzień Bibliotekarza wyjątkowym wieczorem pełnym poezji i muzyki. Emocje sięgały zenitu, a nagrody dla bibliotekarek i czytelników podkreśliły znaczenie kultury w naszym mieście.
- Wyjątkowy wieczór poetycki w sercu Piotrkowa Trybunalskiego
- Piotrkowskie święto bibliotekarzy z wyróżnieniami i muzyką
Wyjątkowy wieczór poetycki w sercu Piotrkowa Trybunalskiego
W Mediatece 800-lecia, miejscu znanym z promowania literatury i sztuki, odbyło się niezwykłe spotkanie, które przyciągnęło niemal 200 osób z różnych zakątków Polski. Głównym bohaterem wieczoru był piotrkowianin Krzysztof Gretka, który zaprezentował swój debiutancki tomik poezji zatytułowany Warkocz uczuć”. To wydarzenie nie tylko pozwoliło poznać jego twórczość, ale także dało szansę na zanurzenie się w świat emocji i refleksji, jakie niesie ze sobą poezja.
Autor opowiadał o inspiracjach stojących za swoimi wierszami oraz zapowiedział nadchodzący kolejny zbiór utworów, co z pewnością ucieszy miłośników lokalnej literatury. Wieczór uświetnił koncert zespołu Goodbeat wraz z gośćmi, którzy wykonali nastrojowe interpretacje utworów takich artystów jak Marek Grechuta, Grzegorz Turnau czy Skaldowie. Ich muzyka idealnie współgrała z klimatem poetyckiego spotkania, tworząc niezapomnianą atmosferę.
Piotrkowskie święto bibliotekarzy z wyróżnieniami i muzyką
Zanim jednak zabrzmiały pierwsze wersy i dźwięki, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, Renata Wojtczak, wraz z prezydentem miasta Juliuszem Wiernickim wręczyli nagrody pracownikom biblioteki oraz wyróżnienia dla zasłużonych czytelników. To gest doceniający ich zaangażowanie i wkład w rozwój czytelnictwa oraz promocję kultury w regionie.
Spotkanie prowadziła Julia Gretka, która zadbała o płynny przebieg wydarzenia i utrzymanie ciepłej atmosfery. Całość pokazała, jak ważną rolę odgrywają biblioteki jako miejsca spotkań ludzi kochających literaturę i sztukę oraz jak wiele radości może przynieść wspólne celebrowanie kultury.
Na podstawie: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Ostatnie Artykuły

W Czarnocinie oddano hołd patronowi łódzkich policjantów sprzed 147 lat

Młodzi odkrywcy z regionu łódzkiego pokazali, jak nauka wciąga od pierwszej próby

Majówkowe objazdy autobusów w Piotrkowie. Centrum zmieni się na kilka godzin

Las Bugajski znów przypomniał o zbrodni. Padły słowa pamięci

EkoCUDO i EkoTALERZ - Piotrków ogląda dziś dziecięcą ekologiczną wyobraźnię

Majówka w Piotrkowie bez nudy. Korty i muzeum w centrum uwagi

Rynek w niebieskim świetle – Piotrków znów mówił o autyzmie

Bezpłatne szkolenia dla NGO wracają. W Piotrkowie padnie temat budżetu

Na Wierzejach po sygnałach mieszkańców zmienił się teren przy pętli

Łąka w miniaturze - piotrkowskie warsztaty botaniczne dały ekologiczny efekt
![[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce](/images/mecz/thumbnails/corotop-gwardia-opole-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-29042026-2827.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce

W Nowej Wsi policjanci ostrzegli uczniów przed hejtem i codziennymi pułapkami

PSZOK przy Orlej będzie czynny krócej. Miasto zapowiada zmianę godzin

