Debata o bezpieczeństwie i cyberzagrożeniach już 7 października w Urzędzie Miasta

W poniedziałek, 7 października, mieszkańcy będą mieli wyjątkową okazję do wzięcia udziału w debacie na temat bezpieczeństwa oraz cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie odbędzie się w Urzędzie Miasta i ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, które mogą występować w sieci oraz w codziennym życiu.
- Program debaty co nas czeka?
- Jak wziąć udział w debacie?
- Znaczenie bezpieczeństwa w codziennym życiu
Program debaty co nas czeka?
Debata zapowiada się jako istotny krok w kierunku edukacji mieszkańców na temat bezpieczeństwa. W programie znajdują się trzy kluczowe prelekcje, które dotkną różnych aspektów tego zagadnienia. Pierwszym punktem spotkania będzie wystąpienie przedstawiciela Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Łodzi, który poruszy temat rzetelności w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz znaczenia mediacji i sądownictwa polubownego w rozwiązywaniu sporów.
Następnie, Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim przedstawi swoją perspektywę na temat internetu jako narzędzia, które może być zarówno szansą, jak i zagrożeniem. To wystąpienie z pewnością skłoni do refleksji nad tym, jak korzystamy z sieci i jakie konsekwencje mogą wyniknąć z nieostrożności w tym obszarze.
Na zakończenie, Mariusz Stasiak vel Stas, ekspert w dziedzinie cyberzagrożeń, podzieli się swoją wiedzą na temat ochrony przed zagrożeniami, które mogą występować w cyberprzestrzeni. W dobie rosnącej liczby ataków hakerskich i oszustw internetowych, jego doświadczenie będzie niezwykle cenne dla wszystkich uczestników debaty.
Jak wziąć udział w debacie?
Aby wziąć udział w debacie, mieszkańcy mogą się zapisać telefonicznie pod numerem (47) 846-15-39 lub skorzystać z opcji zapisów drogą elektroniczną, kontaktując się na adres e-mail. To doskonała okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń, które mogą dotknąć każdego z nas.
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Debata ma na celu nie tylko edukację, ale także stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat bezpieczeństwa, które w dzisiejszych czasach ma kluczowe znaczenie dla każdego z nas.
Znaczenie bezpieczeństwa w codziennym życiu
Bezpieczeństwo, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w wirtualnym, to temat, który staje się coraz bardziej aktualny. W obliczu rosnącego zagrożenia cyberatakiem, wiedza na temat ochrony danych osobowych oraz umiejętność rozpoznawania potencjalnych zagrożeń w sieci stają się niezbędne. Debata na ten temat to nie tylko szansa na poszerzenie horyzontów, ale także krok w stronę budowania bardziej świadomego społeczeństwa, które potrafi się bronić przed negatywnymi skutkami rozwoju technologii.
Warto pamiętać, że w dobie cyfryzacji, odpowiedzialność za bezpieczeństwo leży nie tylko w rękach instytucji, ale również każdego z nas. Uczestnictwo w debacie to krok w stronę aktywnego dbania o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo bliskich. Wspólnie możemy budować bezpieczniejsze otoczenie, w którym technologia będzie służyć ludziom, a nie stanowić dla nich zagrożenie.
Na podst. Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Ostatnie Artykuły

Plan ogólny Piotrkowa ustali zasady zabudowy. Ruszają konsultacje

W Piotrkowie weekend pełen atrakcji. Muzyka, sport i giełda staroci

Autobusy wracają na stałe trasy po remoncie Wolborskiej i Rakowskiej

Remont zabytkowej kamienicy przy Wojska Polskiego obejmie także podwórko

Basen, kijki i spacery bez opłat. Seniorzy w Piotrkowie ruszają z zajęciami

Siedem weekendów sportu na Orlikach. Startuje Aktywny Orlik 2026

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Piotrkowska Giełda Staroci znów otworzy muzealny dziedziniec

Piotrkowskie sceny kryją wiele historii. Opowiedzą o nich podczas sobotniego spaceru

Dziewięciolatek napisał historię Kozica Cup. Młodzi mistrzowie zagrali w Piotrkowie

Nowy chodnik przy Wojska Polskiego łączy dwie ważne ulice

Nowa inspektor sanitarna w Piotrkowie. Agnieszka Skoczylas obejmuje urząd

455 kajaków na Pilicy. Sulejów ustanowił nowy rekord Polski

Hańba! otworzy Trybunalskie Granie - koncert w sercu Piotrkowa
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, godziny, lekarze wyznaczeni
- Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, godziny, rezerwacja wizyt
- Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, zakres działania, dokumenty
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Piotrków Trybunalski - kontakt, procedury, opłaty
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim - oferta, zapisy, kontakt
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi Oddział w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt i godziny przyjęć
