Wernisaż szkła Ludwika Fiedorowicza w ODA już otwarty
Szkło artystyczne Ludwika Fiedorowicza zawitało do Ośrodka Działań Artystycznych. Wystawa, która rozpoczęła się 7 czerwca, przyciągnęła wielu miłośników sztuki. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia, prezentując 24 unikatowe formy szklane.
  1. Wernisaż wystawy szkła artystycznego Ludwika Fiedorowicza miał miejsce 7 czerwca.
  2. Ekspozycja składa się z 24 szklanych form wykonanych w ostatnich latach.
  3. Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia.
  4. Ludwik Fiedorowicz jest autorem znanych projektów szkła użytkowego.

Wystawa szkła artystycznego Ludwika Fiedorowicza, która odbywa się w Ośrodku Działań Artystycznych, jest prawdziwą gratką dla miłośników sztuki. Ekspozycja składa się z 24 form szklanych, stworzonych przez artystę w ciągu ostatnich lat. Wernisaż miał miejsce 7 czerwca, a wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 30 sierpnia.

Pracownicy Ośrodka Działań Artystycznych nie kryli swojego entuzjazmu. To było wyjątkowe dla nas wydarzenie. Możliwość spotkania z Panem Ludwikiem, artystą plastykiem, projektantem szkła użytkowego i artystycznego, którego jedna ze ścieżek życiowych biegnie przez Piotrków Trybunalski i jest związana z Hutą Szkła Gospodarczego "Hortensja" oraz pobycia z Jego szkłami "na żywo" to prawdziwa uczta – powiedzieli.

Ludwik Fiedorowicz ma na swoim koncie liczne projekty szkła użytkowego, w tym wazony, amfory, dzbany i zestawy stołowe. Jego prace były wielokrotnie nagradzane, a do najważniejszych wyróżnień należą III Nagroda i Brązowy medal w kategorii szkła unikatowego na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Artystycznego i Użytkowego w Katowicach w 1977 roku oraz wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Unikatowego i Przemysłowego w Katowicach w 1979 roku.

Obecnie prace Ludwika Fiedorowicza można podziwiać na wystawach stałych w Muzeum w Sosnowcu, Muzeum w Gliwicach oraz Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Jego dorobek artystyczny obejmuje również liczne ekspozycje czasowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ekspozycja w Ośrodku Działań Artystycznych to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na żywo dzieła tego wybitnego artysty. Warto zarezerwować czas na odwiedzenie wystawy i zanurzyć się w świat szklanych form, które zachwycają swoją unikalnością i precyzją wykonania.


UM Piotrków Trybunalski